Miasto w nowy sposób promuje swoje tereny inwestycyjne [WIDEO]

Polecamy Wiadomości
fot. YouTube

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu uruchomiło nową aplikację wideo zawierającą lotnicze panoramy sferyczne terenów inwestycyjnych w Toruniu. Powstały też dwa filmy, na które zostały naniesione fotorealistyczne wizualizacje obiektów, które mogą powstać na działkach przeznaczonych do sprzedaży.

– Na nowej stronie internetowej www.torun.direct znajdują się przyciski dzięki którym potencjalny inwestor zostanie przeniesiony na stronę http://tuinwestuje.pl/torun/vt_pl/vt.html i będzie mógł szczegółowo poznać teren, którym jest zainteresowany – podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Panoramy powstały przy wykorzystaniu specjalnie przystosowanego drona, wyposażonego w sprzęt fotograficzny. Zdjęcia zostały wykonane przy widoczności z wysokości 50-200 m nad fotografowanym obszarem. Kąt widoków panoramy to 360 stopni poziomo i 180 stopni pionowo.

Dodatkowo w filmie zostały wrysowane elementy graficzne m.in. granice działek, oznaczenia terenów, numery i drogi. Nawigując w aplikacji można “przechodzić” między poszczególnymi terenami. Dostępna jest też mapa pokazująca lokalizację panoram oraz aktualny kierunek i szerokość widzenia terenu.

Panoramy można przeglądać także na urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS. “Całość jest przygotowana do wyświetlania panoram trójwymiarowych VR w oparciu o platformę Google Cardboard wraz z możliwością uruchamiania aplikacji poprzez kody QR” – informuje CWB.

Filmy z wizualizacjami obiektów zostały przygotowane w wersji polskiej i angielskiej. CWB prezentuje dwa obszary przy Szosie Bydgoskiej i przy ul. Przelot na tzw. Abisynii. Docelowo wszystkie tereny inwestycyjne Torunia znajdą się w aplikacji z lotniczymi panoramami sferycznymi.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys