Miasto wesprze gastronomię. Rusza konkurs Kupuj Lokalnie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Branża gastronomiczna przeżywa obecnie trudne chwile. Wobec ograniczonych możliwości działania realne staje się widmo upadku. Temat poruszył podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski, zapowiadając konkurs.

Najpierw jednak, prezydent zachęcił przedsiębiorców do korzystania z programów pomocowych, np. w ramach tarcz branżowych. Wsparcie gastronomii zaoferował już m.in. wojewódzki samorząd.

Prezydent zaapelował także do samych mieszkańców miasta o korzystanie z oferty miejscowych lokali, jako formy pomocy.

– Korzystajmy z usług lokalnej gastronomii. Kupujmy dania na wynos, zamawiajmy je. W ten sposób wspomożemy lokalną gastronomię. Chociaż taki gest, ze strony nas, mieszkańców, na rzecz tej branży, która cieszy się przecież wielkim uznaniem i akceptacją ze strony mieszkańców Torunia, ale także naszych gości, turystów. Wrócą tutaj i niech czekają na nich dobrze przygotowane lokale gastronomiczne, ale trzeba ten trudny okres przetrwać – mówił Michał Zaleski.

Zapowiedział także konkurs, mający zachęcić do zamawiania jedzenia w restauracjach. Rozstrzygał się będzie w dwóch turach, a pierwsza zaczyna się już dziś i potrwa do 14 grudnia. Druga rozpocznie się zaraz po zakończeniu pierwszej i zakończy 28 grudnia.

– Konkurs polega na tym, iż będziemy oczekiwali przesłania hasła promującego ofertę toruńskich lokali gastronomicznych. Będziemy też prosili o to, by ktoś, kto wyśle takie hasło, zadeklarował udział w losowaniu, a następnie komisja dokona oceny haseł i te, wybrane przez komisję, będą później publikowane jako te, które wspierają toruńską gastronomię – mówił prezydent.

Warunkiem udziału jest również okazanie dowodu zakupu (paragonu) posiłku na kwotę przynajmniej 50 zł w jednym z toruńskich lokali gastronomicznych, z okresu trwania danej tury. Do wygrania są 4 tablety o wartości 500 zł oraz 20 voucherów do wybranej toruńskiej restauracji o wartości 100 zł.

Szczegółowe zasady udziału oraz regulamin konkursu znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *