Miasto wraca do dezynfekcji przystanków i ciągów pieszych

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Działania profilaktyczne, związane z odkażaniem przestrzeni publicznej, będą kontynuowane. Przystanki komunikacji miejskiej i niektóre ciągi piesze będą ponownie dezynfekowane od czwartku 16 lipca przez kolejne 7 tygodni.

Od 16 lipca do 30 sierpnia w Toruniu będzie prowadzona przede wszystkim codzienna dezynfekcja 36 przystanków (47 wiat przystankowych) metodą oprysku ciśnieniowego lub zamgławiania wnętrza wiaty. Dezynfekowane będą także ławki i kosze na śmieci, zlokalizowane w pobliżu przystanków. Co tydzień zamgławiane będą wnętrza kolejnych 114 wiat przystankowych razem z wolnostojącymi w pobliżu ławkami i śmietnikami. Po zakończeniu dezynfekcji wszystkie odkażone wiaty będą myte.

Każdego tygodnia zdezynfekowanych zostanie także ponad 12 tys. mkw ciągów pieszych. Chodzi o takie miejsca, w których przebywa duża ilość osób, jak okolice szpitali, przychodni lekarskich, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów, przejścia podziemne oraz tarasy widokowe przy Bulwarze Filadelfijskim i Kępie Bazarowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *