Miasto zamawia wielkie worki… do podlewania drzew!

Box2 Wiadomości
Źródło: Flickr

“Tree watering bags” – tak nazywają się po angielsku. Do czego służą? Mówiąc w skrócie: do łatwiejszego podlewania drzew. W Toruniu, gdzie słońce praży, a deszcze latem padają rzadko, bardzo się przydadzą.

Tego typu worki wolniej – niż w przypadku jednorazowego podlewania – uwalniają wilgoć do gruntu. Dziś podlewanie drzew wygląda tak, że beczka z wodą podjeżdża i jednorazowo wylewa z siebie wodę w ograniczonej ilości. Worek uwalnia ją przez pięć do sześciu godzin, dzięki czemu gleba jest równomiernie nawilżona.

W pierwszym roku po posadzeniu wystarczy napełniać worki raz na tydzień. W zeszłym roku zakupiły je między innymi Kraków i Warszawa.

Magistracki wydział środowiska i zieleni chce zamówić ich 150 o pojemności 55 do 60 litrów dla drzewek o obwodzie 16 do 18 centymetrów. Zapytaliśmy o to, jakie będzie ich przeznaczenie.

Okazuje się, że nie stanowią wyposażenia żadnego projektu, ani nie są przeznaczone dla konkretnego terenu. Mają po prostu zaopatrywać w wodę drzewa, które będą przez ten wydział na bieżąco sadzone. Wkrótce zobaczymy je na toruńskich osiedlach!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *