Miasto zamawia wielkie worki… do podlewania drzew!

Box2 Wiadomości
Źródło: Flickr

“Tree watering bags” – tak nazywają się po angielsku. Do czego służą? Mówiąc w skrócie: do łatwiejszego podlewania drzew. W Toruniu, gdzie słońce praży, a deszcze latem padają rzadko, bardzo się przydadzą.

Tego typu worki wolniej – niż w przypadku jednorazowego podlewania – uwalniają wilgoć do gruntu. Dziś podlewanie drzew wygląda tak, że beczka z wodą podjeżdża i jednorazowo wylewa z siebie wodę w ograniczonej ilości. Worek uwalnia ją przez pięć do sześciu godzin, dzięki czemu gleba jest równomiernie nawilżona.

W pierwszym roku po posadzeniu wystarczy napełniać worki raz na tydzień. W zeszłym roku zakupiły je między innymi Kraków i Warszawa.

Magistracki wydział środowiska i zieleni chce zamówić ich 150 o pojemności 55 do 60 litrów dla drzewek o obwodzie 16 do 18 centymetrów. Zapytaliśmy o to, jakie będzie ich przeznaczenie.

Okazuje się, że nie stanowią wyposażenia żadnego projektu, ani nie są przeznaczone dla konkretnego terenu. Mają po prostu zaopatrywać w wodę drzewa, które będą przez ten wydział na bieżąco sadzone. Wkrótce zobaczymy je na toruńskich osiedlach!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *