Michał Dworczyk wysłał kwiaty Iwonie Hartwich i zaprosił ją na spotkanie

Box2 Polityka Wiadomości
fot. kadr z wideo/tt/Iwona Hartwich

We wtorek w sejmowych korytarzach doszło do przepychanki między ministrem Michałem Dworczykiem a toruńską posłanką Koalicji Obywatelskiej Iwoną Hartwich, domagającą się szczepień dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Szef kancelarii premiera postanowił się zreflektować i wysłał posłance bukiet kwiatów, wraz zaproszeniem na piątkowe spotkanie dotyczące szczepień Osób z Niepełnosprawnością i Ich Opiekunów.

Przypomnijmy: we wtorek Iwona Hartwich czekała na premiera Morawieckiego na sejmowym korytarzu, chcąc zapytać go, dlaczego do tej pory rząd nie zorganizował szczepień dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Została jednak zablokowana przez Michała Dworczyka. Między parlamentarzystami doszło do przepychanki.

REKLAMA

– Pan Dworczyk miał jedno zadanie: podejść szybko do mnie i mnie odgrodzić od pana premiera. Udało mi się wymsknąć. Emocjonalnie zapytałam, dlaczego w Polsce priorytetowo nie szczepimy niepełnosprawnych osób. Byłam szarpana i odpychana przez pana Dworczyka i funkcjonariuszy SOP-u – mówiła we wtorek Iwona Hartwich w rozmowie z “Tylko Toruń”.

Szef kancelarii premiera postanowił się zreflektować. Iwona Hartwich poinformowała w mediach społecznościowych, że otrzymała od niego bukiet kwiatów, wraz z zaproszeniem na piątkowe spotkanie dotyczące właśnie szczepień dla osób niepełnosprawnych.

– Przykro mi ze względu na zaistniałą wczoraj w sejmie RP sytuację. Proszę przyjąć zaproszenie na wideokonferencję dot. możliwości szczepień osób niepełnosprawnych, które odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00 – napisał Michał Dworczyk w dołączonym do bukietu liście.

– Panie Ministrze. Dziękuję za kwiaty i zaproszenie do rozmowy. Ten piękny bukiet kwiatów niech ma pokrycie w szczepionkach dla ON i ich opiekunów – skomentowała w swoich mediach społecznościowych Iwona Hartwich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *