Michał Kwiatkowski trzeci w wyścigu Tour de Pologne

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W niedzielę zakończył się 78. kolarski wyścig Tour de Pologne. Pochodzący z Torunia Michał Kwiatkowski zajął w nim trzecie miejsce. Zawody wygrał Portugalczyk Pedro Almeida, drugi był Słoweniec Matej Mohoric.

Kwiatkowski zdobył również nagrodę dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka w klasyfikacji generalnej. Z kolei w zestawieniu sprinterów uplasował się na drugim miejscu.

REKLAMA

Zawodnicy mieli do przejechania siedem etapów o łącznej długości 1140 km. Kolarz z Torunia od początku uzyskiwał dobre wyniki, dzięki którym plasował się w na czołowych miejscach klasyfikacji. Po pierwszym etapie był piąty, następnie awansował na czwarte miejsce, by po przedostatnim etapie, sprincie w Katowicach, zająć trzecie miejsce, na którym ostatecznie skończył cały wyścig. Uzyskał on łączny czas 26 godzin, 16 minut i 13 sekund, tracąc 27 sekund do lidera.

Dla Polaka, mistrza świata z 2014 roku, to trzeci najlepszy start w Tour de Pologne w swojej karierze. W 2012 zajął on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś sześć lat później wygrał wyścig zaliczany do cyklu UCI World Tour.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *