Michał Kwiatkowski z wyróżnieniem Fair Play

Sport Wiadomości
fot. UM Toruń

Toruński kolarz, mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego w 2014 roku, Michał Kwiatkowski został wyróżniony tytułem Fair Play przyznawanym przez Polski Komitet Olimpijski.

Nagrodę przyznano za szczególną postawę w czasie pandemii Covid-19. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia nabierała tempa, Michał Kwiatkowski postanowił wesprzeć pracowników służby zdrowia, udostępniając im własne prestiżowe apartamenty w centrum Torunia.

REKLAMA

Być może część pracowników służby zdrowia boi się powrotu do domów w obawie o zdrowie najbliższych. Moje drzwi są dla nich otwarte – napisał w mediach społecznościowych mistrz kolarski, zapraszając lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych do skorzystania z jego apartamentów.

W tym roku PKOl wyróżnił także byłą koszykarkę Katarzynę Dulnik, która w czasie pandemii wraz z wolontariuszami rozwoziła posiłki osobom objętym opieką społeczną i pomagała w wykonywaniu domowych obowiązków oraz Annę i Roberta Lewandowskich. Przekazali oni milion euro na wsparcie polskiej służby zdrowia. Anna Lewandowska skomponowała i przygotowała również 5 tysięcy posiłków dla personelu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Polski Komitet Olimpijski przyznaje nagrody Fair Play od 1977 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *