Michał Zaleski “innowatorem otwierającym drogę dla projektów i technologii przyszłości smart city”

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Torunia

W Warszawie ogłoszono zwycięzców Smart City Awards 2018. “Człowiekiem Roku – innowatorem otwierającym drogę dla projektów i technologii przyszłości smart city” został prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak organizatorzy tego konkursu uzasadnili swój wybór?

Laureaci konkursu Smart City zostali ogłoszeni podczas 9. edycji Smart City Forum, które odbyło się między 27 a 28 marca w Warszawie. Smart City Awards za 2018 r. wręczono w ośmiu kategoriach.

Wśród laureatów znaleźli się m.in. Asseco Data Systems (za inteligentne rozwiązanie, czyli system inteligentnego monitoringu przystanków w Rzeszowie), Świdnica, Świdnik, Olsztyn i Warszawa.

Człowiekiem roku 2018 r. zaś został prezydent Torunia Michał Zaleski. Został uznany za “innowatora otwierającego drogę dla projektów i technologii przyszłości smart city”.

Na prezydenckiej stronie facebookowej pojawiły się pytania o uzasadnienie tej decyzji. Oto ono:

Prezydent Torunia Michał Zaleski to zaangażowany, bezpartyjny samorządowiec, działający na rzecz Torunia i jego mieszkańców już ponad 20 lat, realizujący ogromne inwestycje infrastrukturalne na terenie miasta, w tym z wykorzystaniem funduszy unijnych i miejskich środków własnych. Wdraża innowacje miejskie w oparciu o technologie przyszłości. W 2018 roku Toruńskie Centrum Usług Wspólnych, celem podniesienia efektywności działania oraz optymalizacji kosztów obsługi podległych Miastu Toruń jednostek, wdrożyło pierwsze w Polsce zastosowanie technologii blockchain do uwierzytelniania obiegu dokumentów, co ogranicza konieczność użycia papieru lub wdrażania innych kosztownych rozwiązań. Również w 2018 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia rozpoczęto przygotowania do budowy Toruń Space Labs – ośrodka, w którym przedsiębiorcy i konstruktorzy z branży kosmicznej będą opracowywać, wykonywać i demonstrować swoje koncepcje – będą tu testowane rozwiązania mechaniczne i elektroniczne wyprzedzające naszą epokę z zastosowaniem polskiej myśli technicznej.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged

2 thoughts on “Michał Zaleski “innowatorem otwierającym drogę dla projektów i technologii przyszłości smart city”

  1. ” wdrożyło pierwsze w Polsce zastosowanie technologii blockchain do uwierzytelniania obiegu dokumentów, co ogranicza konieczność użycia papieru ”
    Zacznijmy od tego ze w siedzibach TCUW brakuje już miejsca na segregatory z “papierami”, szafy stoją na korytarzach, wszystko jest układane na jedną kupę. Archiwum dokumentów pęka w szwach! Może szanowny Pan Prezydent wybrałby się do siedziby TCUW i zobaczył na własne oczy, że oszczędności papieru nie ma!
    Ponad to: Każdą fakturę, którą otrzyma jednostka obsługiwana przez TCUW jest kserowana i zostaje w jednostce. Dlatego, że w TCUW jest wielki bałagan, w przypadku gdy są potrzebne faktury znalezienie ich graniczy z cudem! Każdy wszystko chce mieć na papierze.
    Pracownicy TCUW drukują wszystko na potęgę! Każdą pierdołe, którą mają do opracowania się drukuje. Później papier trafia do kosza!
    Dyrektor TCUW nie radzi sobie ze swoją funkcją, nic nie wie, nie jest w stanie podjąć decyzji. Przez 3 dni w tygodniu wykłada na Bydgoskim uniwersytecie, nie ma go w pracy, a zatrudniony jest na pełen etat… jak to możliwe? Czyżby nowy program DYREKTOR+ ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.