Michał Zaleski ogłosił decyzję. Idzie po piątą kadencję

Box2 Wiadomości
Michał Zaleski ogłosił swoją decyzję w Ogrodzie Muzyków wspólnie ze swoją rodziną. Fot. WG

Michał Zaleski ogłosił swój start w wyborach prezydenckich. – Jestem gotów kontynuować tą pracę i z niezmienną energią i konsekwencją rzetelnie i odpowiedzialnie – mówię to w przekonaniu pełni swoich sił i pełni swojego zdrowia – podkreśla urzędujący od 16 lat prezydent Torunia.

Zaleski kampanię swojego komitetu zainaugurował w Ogrodzie Muzyków przy ul. Chopina. Towarzyszyli mu córka z mężem i syn z narzeczoną oraz najbliżsi współpracownicy: przewodniczący rady miasta prof. Marcin Czyżniewski i wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski.

W swoim wystąpieniu Zaleski najpierw skupił się na tym, co udało mu się zrobić w Toruniu w ostatnich latach. Wśród swoich sukcesów wymienił m.in. nowy most drogowy, halę widowiskowo-sportową i salę koncertową, a także wiele mniejszych projektów realizowanych na osiedlach.

– Zrealizowaliśmy te marzenia – zaznacza Zaleski. – Nie brakowało osób, które mówiły “nie da się”, “to niemożliwe”. Takie słowa powodowały we mnie tylko jedno: większą energię. Zabierałem się aktywniej do pracy i dzisiaj możemy z dumą powiedzieć: mamy to.

Kandydat na prezydenta zamierza kontynuować drogę wytyczoną w poprzednich latach. – Oferuję torunianom swoje doświadczenie, wysiłek i determinację – mówi. – Wszystko, co udało się osiągnąć w Toruniu przez te ostatnie lata, spełniając oczekiwania mieszkańców, jest gwarancją, że umiem dla nich pracować i dotrzymuję danego słowa. Tak jest od 16 lat.

Zaleski zdradził tylko wycinek programu wyborczego swojego komitetu. W przyszłej kadencji chce dokończyć budowę dróg osiedlowych – tak, żeby każda osiedlowa ulica, przy której stoją domy, była zbudowana. Zamierza także ostatecznie spiąć sieć dróg rowerowych w pełną sieć komunikacyjną. O czym będzie mowa w jego kampanii wyborczej?

– Będzie mowa o uliczkach, ulicach, budynkach, zieleni, ekologicznym środowisku, ekologicznym transporcie, o tym wszystkim, co w Toruniu jest potrzebne i czego my, torunianie możemy oczekiwać – zapowiada Zaleski.

Kolejne pomysły wyborcze komitet Zaleskiego przedstawi w najbliższych tygodniach. Urzędujący od 16 lat prezydent zapowiada, że jest gotów na kolejne pięć lat pracy na rzecz Torunia i torunian. – Jestem gotów kontynuować tą pracę i z niezmienną energią i konsekwencją rzetelnie i odpowiedzialnie – mówię to w przekonaniu pełni swoich sił i pełni swojego zdrowia – podkreśla. – Takim znają mnie torunianie i takim proszę, aby mnie przyjęli. Proszę, aby zaakceptowali moją drogę do kolejnej kadencji, moją decyzję w tej sprawie i proszę, by głosowali na mnie w październikowych wyborach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *