Michałek o KPO: Chcemy przeznaczyć te środki między innymi na rynek pracy

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozwój infrastruktury kolejowej, rolnictwo, edukacja, rynek pracy – to niektóre obszary, które mają skorzystać ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Mówiła o tym Iwona Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, podczas dzisiejszego briefingu prasowego, który odbył się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Wzięli w nim udział także Krzysztof Duda, doradca wiceminister, oraz Dariusz Pawlak, radny gminy Chełmża.

W ramach KPO województwo kujawsko-pomorskie ma otrzymać 41 miliardów złotych. Z tej kwoty na miasto Toruń przypadną 4 miliardy, zaś na powiat toruński prawie 2,2 miliarda złotych.

REKLAMA

My jako Porozumienie Jarosława Gowina od początku mówiliśmy, że musimy dla dobra gospodarki te pieniądze otrzymać – mówiła wiceminister Michałek. – Od początku wyrażaliśmy na ten temat swoje pozytywne zdanie.

Na konferencji podkreślono, że decyzja o zasobach własnych nie oznacza solidarnej współodpowiedzialności za długi innych państw, każdy kraj odpowiada tylko za swoje zadłużenie.

Wiceminister Michałek wskazała, że reforma rynku pracy, nad którą pracuje ministerstwo rozwoju, pracy i technologii, będzie bardzo ważną częścią KPO. Na inwestycje związane z tym obszarem będzie przeznaczona kwota 52 miliardów euro. Głównym celem będzie cyfrowa modernizacja publicznych służb zatrudnienia. Planowane są 3 nowe ustawy: o wspieraniu zatrudnienia, o zatrudnianiu cudzoziemców oraz o zawieraniu i rozliczaniu umów w formie elektronicznej przez niektórych pracodawców. Trwają już prace nad nowelizacją ustawy o ochotniczych hufcach pracy.

Ogłoszono również, że zaczął się nabór wniosków na projekty pilotażowe “Nowe spojrzenie – nowe możliwości”, celem jest stworzenie nowych rozwiązań aktywizacji zawodowej, które będzie można wdrożyć do tworzonej właśnie ustawy o wspieraniu zatrudnienia. Może w nim wziąć udział każdy wojewódzki oraz powiatowy urząd pracy.

Tagged

1 thought on “Michałek o KPO: Chcemy przeznaczyć te środki między innymi na rynek pracy

 1. To jest jakaś wielka wizyta międzygminna?
  Delagacja na spotkanie z marszałkiem województwa, w sprawie dotacji unijnych?
  Super, że posłanka ma takich pomocników.
  A wizyta radnego, to jakieś rozmowy z toruńskimi radnymi?
  Pierwsze, to zaległe 50.000.000 zł, dla toruńskich przedsiębiorców, z branż turystycznych.
  Dlaczego posłanka uparcie, nie chce tego załatwić?
  240.000.000.000 zł, na reformy rynku pracy?!
  Posłanko
  Michałek Iwona !
  A ty wiesz co mówisz…
  CZASEM !
  Jeszcze raz:
  240.000.000.000 zł, na reformy rynku pracy?!
  To na tablety ze złota z diamencikami, dla urzędów pracy?
  Na hebanowe meble?
  Helikoptery dla urzędów pracy?
  No chyba, że wsparcie dla jednego miliona Polaków, po 2.400 zł miesięcznie, przez
  STO MIESIĘCY !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *