Michałek o KPO: Chcemy przeznaczyć te środki między innymi na rynek pracy

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozwój infrastruktury kolejowej, rolnictwo, edukacja, rynek pracy – to niektóre obszary, które mają skorzystać ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Mówiła o tym Iwona Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, podczas dzisiejszego briefingu prasowego, który odbył się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Wzięli w nim udział także Krzysztof Duda, doradca wiceminister, oraz Dariusz Pawlak, radny gminy Chełmża.

W ramach KPO województwo kujawsko-pomorskie ma otrzymać 41 miliardów złotych. Z tej kwoty na miasto Toruń przypadną 4 miliardy, zaś na powiat toruński prawie 2,2 miliarda złotych.

REKLAMA

My jako Porozumienie Jarosława Gowina od początku mówiliśmy, że musimy dla dobra gospodarki te pieniądze otrzymać – mówiła wiceminister Michałek. – Od początku wyrażaliśmy na ten temat swoje pozytywne zdanie.

Na konferencji podkreślono, że decyzja o zasobach własnych nie oznacza solidarnej współodpowiedzialności za długi innych państw, każdy kraj odpowiada tylko za swoje zadłużenie.

Wiceminister Michałek wskazała, że reforma rynku pracy, nad którą pracuje ministerstwo rozwoju, pracy i technologii, będzie bardzo ważną częścią KPO. Na inwestycje związane z tym obszarem będzie przeznaczona kwota 52 miliardów euro. Głównym celem będzie cyfrowa modernizacja publicznych służb zatrudnienia. Planowane są 3 nowe ustawy: o wspieraniu zatrudnienia, o zatrudnianiu cudzoziemców oraz o zawieraniu i rozliczaniu umów w formie elektronicznej przez niektórych pracodawców. Trwają już prace nad nowelizacją ustawy o ochotniczych hufcach pracy.

Ogłoszono również, że zaczął się nabór wniosków na projekty pilotażowe “Nowe spojrzenie – nowe możliwości”, celem jest stworzenie nowych rozwiązań aktywizacji zawodowej, które będzie można wdrożyć do tworzonej właśnie ustawy o wspieraniu zatrudnienia. Może w nim wziąć udział każdy wojewódzki oraz powiatowy urząd pracy.

Tagged

1 thought on “Michałek o KPO: Chcemy przeznaczyć te środki między innymi na rynek pracy

 1. To jest jakaś wielka wizyta międzygminna?
  Delagacja na spotkanie z marszałkiem województwa, w sprawie dotacji unijnych?
  Super, że posłanka ma takich pomocników.
  A wizyta radnego, to jakieś rozmowy z toruńskimi radnymi?
  Pierwsze, to zaległe 50.000.000 zł, dla toruńskich przedsiębiorców, z branż turystycznych.
  Dlaczego posłanka uparcie, nie chce tego załatwić?
  240.000.000.000 zł, na reformy rynku pracy?!
  Posłanko
  Michałek Iwona !
  A ty wiesz co mówisz…
  CZASEM !
  Jeszcze raz:
  240.000.000.000 zł, na reformy rynku pracy?!
  To na tablety ze złota z diamencikami, dla urzędów pracy?
  Na hebanowe meble?
  Helikoptery dla urzędów pracy?
  No chyba, że wsparcie dla jednego miliona Polaków, po 2.400 zł miesięcznie, przez
  STO MIESIĘCY !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *