Między Motoareną a lotniskiem powstanie droga dla rowerzystów

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Wzdłuż ul. Łukasiewicza od Szosy Okrężnej do Pera Jonssona, dalej wzdłuż Motoareny i dawnej linii kolejowej do granicy miasta – tak ma biec nowa droga dla rowerzystów w zachodnim Toruniu.

Rowerzyści jeszcze w tym roku zyskają nową drogę w zachodniej części miasta. Rowerem będzie można dotrzeć nie tylko do zakładów znajdujących się przy ul. Łukasiewicza czy Motoareny, ale także pojechać dalej w kierunku Przysieka i Portu Drzewnego.

Trakt ma biec wzdłuż ul. Łukasiewicza (na odcinku od Szosy Okrężnej do Pera Jonssona), dalej wzdłuż Motoareny i dawnej linii kolejowej (w kierunku Czarnowa) do granicy miasta.

Prace mają potrwać pół roku. Toruńscy drogowcy już rozpoczęli poszukiwania firmy, która podejmie się tego zadania. Potencjalni wykonawcy mogą się zgłaszać do MZD do 22 lutego.

Ścieżka będzie mieć 2,5 m szerokości. Na ul. Łukasiewicza częściowo pobiegnie przy obecnym chodniku, a dalej w pasie drogowym przyszłej trasy średnicowej i po nasypie kolejowym. W ramach projektu przewidziano dla przejazdy rowerowe przez Szosę Okrężną i ul. Łukasiewicza.

Na trasie rowerowej zostanie ułożony beton asfaltowy. Zostanie na niej wymalowane oznakowanie. Pojawią się znaki pionowe. Konieczna będzie także wycinka drzew kolidujących z inwestycją.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Między Motoareną a lotniskiem powstanie droga dla rowerzystów

  1. Zajebbiscie, kolejna droga droga dla rowerów na zadupiu. Natomiast w centrum kreślimy kolejne autostrady bo na pruskich planach były.
    Nie zapomniicie postawić przy tej trasie za lotniskiem jeszcze 50 stojaków na rowery tak jak na Chopina.

  2. Super! Na reszcie nie trzeba będzie przedzierać się przez chaszcze. Nie każdy lubi jeździć wyłącznie po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *