Miejski Zarząd Dróg w opałach? Wojewoda chce dokumentów w sprawie parkingu na Matejki, Uniwersyteckiej i Szumana…

Box2 Wiadomości
Źródło. Google maps

Jak się okazuje sprawa miejsc parkingowych przy ulicy Matejki, o których pisaliśmy w styczniu będzie miała swój ciąg dalszy. Przypomnijmy – miejsca wyznaczone na chodniku uniemożliwiają prawidłowy ruch pieszych. Pasażerowie i kierowcy aut, gdy z nich już wysiądą mają do dyspozycji od metra do 120 cm. To zbyt mało.

Paweł Gawiński z Pieszego Torunia argumentuje, że jest to niezgodne z przepisami, które mówią o tym, że przy wyznaczaniu miejsc postojowych na chodniku pieszym należy zostawić od dwóch do półtora metra szerokości. Takie miejsca likwidowano już w Krakowie i innych miastach. W Toruniu wyznaczony parking przy ul. Bydgoskiej ściągnął już zresztą na siebie uwagę obeznanego w przepisach mieszkańca, który wniósł skargę do wojewody. Obecnie urząd miasta dostosowuje organizację ruchu przy Bydgoskiej do obowiązujących przepisów. Wygląda na to, że tak stanie się i w przypadku ul. Matejki, a przy okazji też ulic Szumana i Uniwersyteckiej.

Do wojewody wpłynęła skarga w sprawie nieprawidłowo wyznaczonych miejsc. W związku z tym wojewoda zwrócił się do prezydenta o przedstawienie stanowiska w sprawie oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji:

Jednocześnie, proszę o przekazanie niżej wymienionej dokumentacji dotyczącej wyznaczenia miejsc postojowych, niezbędnej do rozpoznania sprawy – czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta, a podpisanym przez Zygmunta Borkowskiego, dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego.

-zatwierdzone projekty organizacji ruchu dla poszczególnych dróg,

zawiadomienia jednostek wprowadzających zatwierdzone organizacje ruchu dla dróg o terminie ich wprowadzenia,

-informację – czy ulice te znajdują się w Strefie Płatnego Parkowania,

-informację w zakresie szerokości chodników w miejscach wyznaczonych stanowisk postojowych.

Urząd miasta miał na to 14 od doręczenia pisma. Dokumenty powinny być już u wojewody.

Tagged

3 thoughts on “Miejski Zarząd Dróg w opałach? Wojewoda chce dokumentów w sprawie parkingu na Matejki, Uniwersyteckiej i Szumana…

  1. Brawo Paweł Gawiński, wreszcie ktoś decyduje się pogonić tych spalinowych idiotów z Urzędu Miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *