Miejskie boiska pod kontrolą. Obowiązują nowe zasady użytkowania

Wiadomości
fot. Pixabay

Od zeszłego tygodnia mieszkańcy Torunia ponownie mogą korzystać z boisk miejskich typu “orlik”. Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zwrócił się do Ministerstwa Sportu z prośbą o pomoc w interpretacji zapisu o ilości osób, która może maksymalnie przebywać na obiekcie. Wiemy już, że jest to 12 osób.

Wątpliwości toruńskiego magistratu wzbudziła kwestia, w jaki sposób traktować obiekt z dwoma różnymi boiskami, jednym wielofunkcyjnym i jednym do piłki nożnej. Czy w myśl Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dotyczących liczby osób korzystających z obiektu typu „orlik”, są to dwa odrębne boiska czy jeden obiekt? Okazało się, że – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu – każde boisko należy traktować odrębnie. W praktyce oznacza to, że z każdego z nich może korzystać 6 osób (plus trener), czyli z całego obiektu łącznie 12 osób.

W dalszym ciągu należy przestrzegać zasady zachowywania dystansu społecznego. Osoby, przebywające na boisku, nie muszą zakrywać nosa i ust, ale koniecznie jest to w drodze na boisko i po zejściu z niego. Przed wejściem na obiekt i po wyjściu z niego trzeba zdezynfekować ręce. Sprzęt sportowy i urządzenia, znajdujące się na obiekcie, są dezynfekowane po każdym użyciu. Ważne jest, że uczestnicy powinni korzystać z własnego sprzętu treningowego. Muszą też pamiętać o tym, że nie ma możliwości korzystania z szatni oraz węzła sanitarnego (z wyjątkiem WC).

W Toruniu zlokalizowane są 24 boiska typu “orlik”. Otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.00 dla użytkowników indywidualnych, a w godzinach 17.00-20.00 dla klubów sportowych i grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *