Mieszkańcy Bielan proszą o wsparcie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy dawnego okręgu Bielany, który obecnie jest podzielony Bydgoskie Przedmieście i Chełmińskie Przedmieście proszą o wsparcie ich wniosku o utworzenie okręgu dla dzielnicy Bielany.

W okręgach tworzone są Rady Okręgów i są one jednostkami pomocniczymi Rady Miasta. Dany okręg, mając swoją radę, ma wpływ na to, co dzieje się na jego terenie.

– Bielany mając reprezentację w Radzie Miasta, byłby czynnym uczestnikiem podejmowania ważkich decyzji dla dzielnicy, jej mieszkańców i sympatyków – mówi jeden z pomysłodawców utworzenia okręgu Bielany, Krzysztof Dominikowski.

– Mając własny okręg i Radę Okręgu Bielany, zapewne będziemy w stanie
zatroszczyć się lepiej o naszą dzielnicę. Jesteśmy przekonani, że stworzy to możliwość wykorzystania potencjału wielu świetnych mieszkańców dzielnicy i da oczywistą możliwość rozwoju naszej społeczności lokalnej.
Rada Okręgu Bielany zapewne przyczyni się do stabilnego i zsynchronizowanego rozwoju dzielnicy, oraz trwałego wyeksponowania
niepowtarzalnego piękna naszych, historycznych, cudownych Bielan – dodaje Krzysztof Dominikowski.

Osoby chcące pomóc i przyczynić się do utworzenia Okręgu Bielany proszone są o wysyłanie pism popierających odtworzenie tego okręgu do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i przewodniczącego RMT Marcina Czyżniewskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *