Mieszkańcy mogą składać uwagi do funkcjonowania MZK w Toruniu

Box1 Wiadomości
Rozkłady jazdy w MZK Toruń. Przystanek MZK w Toruniu
Fot. Łukasz Piecyk

Ruszają konsultacje społeczne, których celem będzie wypracowanie zmian w przebiegu poszczególnych linii i korekt w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Uwagi można przesyłać drogą elektroniczną, telefoniczną lub pisemną. Na dalszych etapach planowane są konsultacje w ramach Rad Okręgów oraz spotkania informacyjne z pasażerami.

Komunikacja miejska w Toruniu odbywa się w chwili obecnej na 40 liniach autobusowych, 4 liniach tramwajowych i 7 liniach nocnych. Pasażerowie będą mieli w tym roku okazję podzielić się z władzami miejskimi swoimi uwagami na temat funkcjonowania toruńskiego MZK – przede wszystkim chodzi o propozycje zmian w rozkładach jazdy czy przebiegu tras autobusów i tramwajów, w tym tworzenie nowych, likwidowanie zbędnych czy ich łączenie. W ramach konsultacji będzie można także porozmawiać o wykorzystaniu parkingów Park&Ride i komunikacji na lewobrzeżu.

Konsultacje zostaną podzielone na 3 etapy. W pierwszym, trwającym do 6 maja, mieszkańcy będą mogli przekazywać swoje uwagi w wyżej wymienionych kwestiach drogą elektroniczną (konsultacje@um.torun.pl), telefoniczną (56 611 86 81) lub pisemną na adres Urzędu Miasta. Uwagi zebrane w pierwszym etapie zostaną pogrupowane tematycznie. Na kolejnym etapie będą dyskutowane w ramach prac Rad Okręgów, a we wrześniu i październiku zorganizowane zostaną spotkania informacyjne lub dyżury konsultacyjne z mieszkańcami.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.