Mieszkańcy Torunia będą mogli porozmawiać o rozwoju miasta

Wiadomości
fot. ilustracyjna (UM Toruń)

Rada Miasta Torunia zaakceptowała plan konsultacji społecznych na 2020 rok. Łącznie odbędzie się 17 spotkań, w ramach których mieszkańcy będą mogli podjąć dyskusje na temat kierunków rozwoju miasta. Rozmowy prowadzone będą w kontekście ogólnomiejskim i lokalnym.

Konsultacje społeczne to dialog, prowadzony pomiędzy przedstawicielami każdego szczebla władz, a mieszkańcami. Ich celem jest nie tylko poznanie perspektywy mieszkańców, ale także wypracowanie takich rozwiązań, które pozwolą zrealizować zróżnicowane potrzeby społeczne.

Opracowany przez radnych plan uwzględnia 11 konsultacji ogólnomiejskich oraz 6 konsultacji lokalnych. Na spotkaniach będzie można porozmawiać o budowie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, programie profilaktyki uzależnień, strategii rozwiązywania problemów społecznych, programie o zdrowiu psychicznym, polityce zdrowotnej “HPV odporni”, parkingach na terenie Starówki, współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, a także o budowie nowych dróg czy osiedlowych miejsc spotkań.

To jednak nie wszystko. W planie konsultacji społecznych znalazły się także takie tematy, jak lokalizacja skate-parku na lewym brzegu Torunia, nowe projekty rekreacyjno-wypoczynkowe czy utrzymanie czystości w lesie przy tzw. osiedlu JAR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *