Mieszkańcy Torunia mogą skorzystać z porady psychologicznej na telefon lub e-mail

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oferuje wsparcie psychologiczne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. Okres epidemii i związanych z nią ograniczeń w życiu publicznym może budzić niepokój i stres. Porady psychologiczne udzielane są drogą telefoniczną lub przez internet.

Rodzice mogą dowiedzieć się, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o konieczności pozostania w domu, a także podzielić się swoimi problemami wychowawczymi. Istotne są trudności emocjonalne, wywołane lękiem przed epidemią i koniecznością zdalnego nauczania. Psycholog pomoże zaplanować proces samodzielnej nauki dziecka w domu, a jeśli będzie taka potrzeba to wyda orzeczenie o potrzebie nauczania specjalnego.

Nauczyciele mogą porozmawiać o potrzebie redukowania lęku u uczniów i nauczycieli, a także o trudnościach emocjonalnych, edukacyjnych i społecznych, związanych z samodzielną nauką w domu. Izolacja społeczna również może wymagać wsparcia psychologicznego.

Uczniowie natomiast mogą potrzebować pomocy w radzeniu sobie z sytuacją ekspozycji społecznej podczas zajęć on-line i ocenianiem w systemie zdalnym. Problemy może wywoływać utrudnione zaspokajanie potrzeby kontaktów rówieśniczych czy własnej przestrzeni. Psycholog pomoże także uświadomić sobie cyberzagrożenia i nauczy, jak na nie reagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *