Mieszkańcy Torunia mogą zdecydować, gdzie staną nowe stojaki na rowery

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Ruszyła coroczna akcja “Postaw stojak z drogowcami”. Zainteresowani mogą do 10 lipca przesłać wniosek drogą e-mailową z proponowaną lokalizacją stojaka rowerowego. Do tej pory w ramach akcji na terenie Torunia zamontowano ok. 1500 stojaków.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu już od 2009 r. organizuje akcję “Postaw stojak z drogowcami”. W ubiegłym roku udało się postawić 94 nowe stojaki czarne lub ocynkowane m.in. przy ul. Owsianej, Antczaka, Turystycznej, Legionów, Podmurnej i św. Ducha, a także przy SP 35 i Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz nr 17.

W tym roku zgłoszenia można wysyłać do 10 lipca na adres e-mail:  mzd@mzd.torun.pl w tytule podając “stojak na rowery”. Mieszkańcy mogą się dzięki temu podzielić z drogowcami swoimi propozycjami miejsc, w których powinny zostać zainstalowane kolejne stojaki na rowery. Zgłoszenie musi zawierać dokładną informację o lokalizacji (mile widziana poglądowa mapka) i pożądaną liczbę stojaków. Warunek jest jeden. Grunt, na którym ma zostać postawiony stojak, musi znajdować się w pasie drogowym. Stojak nie może także ograniczać ruchu kołowego i pieszego, ale może zostać zamontowany obok budynków użyteczności publicznej, należących do gminy miasta Toruń.

Wniosek może złożyć każdy, bez względu na wiek. MZD Toruń zapewnia, że każdy z nich zostanie wnikliwie przeanalizowany. Montaż stojaków potrwa nie dłużej niż do końca września 2020 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *