Mieszkańcy Torunia mogą zdecydować, gdzie staną nowe stojaki na rowery

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Ruszyła coroczna akcja “Postaw stojak z drogowcami”. Zainteresowani mogą do 10 lipca przesłać wniosek drogą e-mailową z proponowaną lokalizacją stojaka rowerowego. Do tej pory w ramach akcji na terenie Torunia zamontowano ok. 1500 stojaków.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu już od 2009 r. organizuje akcję “Postaw stojak z drogowcami”. W ubiegłym roku udało się postawić 94 nowe stojaki czarne lub ocynkowane m.in. przy ul. Owsianej, Antczaka, Turystycznej, Legionów, Podmurnej i św. Ducha, a także przy SP 35 i Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz nr 17.

W tym roku zgłoszenia można wysyłać do 10 lipca na adres e-mail:  mzd@mzd.torun.pl w tytule podając “stojak na rowery”. Mieszkańcy mogą się dzięki temu podzielić z drogowcami swoimi propozycjami miejsc, w których powinny zostać zainstalowane kolejne stojaki na rowery. Zgłoszenie musi zawierać dokładną informację o lokalizacji (mile widziana poglądowa mapka) i pożądaną liczbę stojaków. Warunek jest jeden. Grunt, na którym ma zostać postawiony stojak, musi znajdować się w pasie drogowym. Stojak nie może także ograniczać ruchu kołowego i pieszego, ale może zostać zamontowany obok budynków użyteczności publicznej, należących do gminy miasta Toruń.

Wniosek może złożyć każdy, bez względu na wiek. MZD Toruń zapewnia, że każdy z nich zostanie wnikliwie przeanalizowany. Montaż stojaków potrwa nie dłużej niż do końca września 2020 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *