Mieszkańcy Torunia zdecydują, gdzie powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Rozpoczynają się konsultacje społeczne, dotyczące lokalizacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Torunia. W naszym mieście powstanie łącznie 46 takich stacji. W związku z aktualną sytuacją zagrożenia epidemicznego, konsultacje odbędą się w formie elektronicznej. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie do 6 kwietnia.

Unia Europejska postawiła sobie za cel zmniejszenie emisji dwutlenku węgla z transportu o 60 proc. do 2050 r. Jednym z narzędzi do realizacji tego zadania może być zamiana tradycyjnych samochodów na elektryczne. Do końca 2020 r. w Toruniu zostanie wybudowanych 46 stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Na każdą z nich będą przypadać dwa punkty ładowania. Projekt planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych musi zostać stworzony w każdym mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, w którym zarejestrowane jest co najmniej 60 tys. samochodów i na każdy 1 tys. osób przypada min. 400 pojazdów. Toruń spełnia wszystkie te kryteria.

Docelowa lokalizacji stacji ładowania zostanie uzgodniona z mieszkańcami w ramach elektronicznych konsultacji społecznych. Zostało wytypowanych 58 potencjalnych miejsc, w których mogłoby powstać stacje. Z proponowanymi lokalizacjami można zapoznać się na specjalnie w tym celu stworzonej mapie. Mieszkańcy mogą kierować swoje uwagi i opinie, dotyczące wskazanych lokalizacji, drogą mailową na adres: konsultacje@um.torun.pl. Torunianie mogą również przekazywać swoje propozycje miejsc, w których warto by postawić stację, a które nie zostały uwzględnione na mapie.

Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia czeka na wszystkie opinie do 6 kwietnia.

1 thought on “Mieszkańcy Torunia zdecydują, gdzie powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych

  1. Uprzejmie pytam się czy tylko auta elektryczne będą miały swoje gniazdka do ładowania?! Auta elektryczne to pojazdy dla osób naprawdę zamożnych. Im więc będzie biblijnie dodane.
    – A co (do ciężkiej Anieli!) ze stacjami do ładowania rowerów elektrycznych? Może ktoś z urzędników by łaskawie zauważył i tą (wcale nie małą, a przecież rosnącą) grupę osób?!
    – O bogatych to dbają… .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *