Mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych. Pierwsze osoby odebrały klucze [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Pierwsi najemcy lokali przy ul. Watzenrodego na osiedlu Jar w Toruniu odebrali klucze od prezydenta Michała Zaleskiego. Inwestycja mieszkań na wynajem dla osób niepełnosprawnych i starszych pochłonęła już blisko 15 mln zł. To nie koniec. Miasto planuje wybudować koleje dwa budynki.

Gmina miasta Toruń wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego już od 2018 r. realizuje program „Mieszkanie na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. W jego ramach wybudowano dwa budynki mieszkalne na toruńskim osiedlu Jar przy ul. Watzenrodego. Znalazły się w nich mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Mieszkania są na wynajem, nie na własność, ale najważniejsze jest to, że osoby starsze i z niepełnosprawnościami mają się tu czuć po prostu dobrze – podkreślał prezydent Michał Zaleski.

Pierwsi najemcy odebrali klucze do mieszkań 19 czerwca. Do programu łącznie wpłynęło 84 wnioski. Komisja do projektu kwalifikowała w pierwszej kolejności osoby, które do tej pory były najemcami mieszkań komunalnych, osoby znajdujące się na listach mieszkaniowych lub osoby niesamodzielne, a także zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Do zasiedlenia w obu budynkach przekazano łącznie 48 mieszkań 2-pokojowych. Mieszkania są wyposażone i umeblowane oraz przystosowane do potrzeb osób, wymagających wsparcia. Na parterze jednego z budynków zlokalizowano Klub Seniora i Dom Dziennego Pobytu.

Inwestycja pochłonęła łącznie prawie 15 mln zł. W planach jest wybudowanie kolejnych dwóch budynków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *