Mieszkania Plus przy ul. Okólnej gotowe. Tak wyglądają [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Wczoraj oficjalnie oddano do użytku 320 mieszkań w 8 budynkach, które powstały przy ul. Okólnej w Toruniu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W pierwszym etapie naboru chętnych na lokale wpłynęło niemal 2 tys. wniosków.

Na spotkaniu w poniedziałek 11 kwietnia pojawili się m.in. wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka, a także przedstawiciele samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim na czele i wykonawców. Prace nad budową osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus rozpoczęły się w październiku 2020 r., a zakończyły w styczniu 2022 r. Realizowane były przy zastosowaniu technologii prefabrykacji betonowej. Przy ul. Okólnej powstało łącznie 8 bloków po 40 mieszkań w każdym. 16 z nich jest przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przyszli lokatorzy mają dodatkowo do dyspozycji place zabaw oraz 384 miejsca parkingowe.

Lokale przeznaczona są dla osób o średnich dochodach, które z jednej strony są za małe, aby kupić mieszkanie na wolnym rynku, a z drugiej za duże, aby ubiegać się o lokal gminny. Do wyboru jest opcja samego najmu lub najmu z wykupem – w drugim przypadku najemcy po 30 latach stają się właścicielami mieszkania. Średni czynsz będzie wynosił 26 zł/mkw plus opłata eksploatacyjna 5,5 zł/mkw – najemcy będą jednak mogli przez 15 lat korzystać także, jeśli spełnią kryterium dochodowe, z dopłat do czynszów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.