Mieszkania Plus w Toruniu. Niedługo rusza nabór wniosków

Box2 Wiadomości

Po 9 miesiącach zakończyła się budowa osiedla Mieszkania Plus przy ul. Okólnej w Toruniu. W chwili obecnej trwają ostatnie prace wykończeniowe, a nabór wniosków ruszy już 6 września. Sprawdzamy, jak będzie przebiegać procedura naboru najemców.

Czterokondygnacyjne budynki z materiałów prefabrykowanych powstały przy ul. Okólnej w niecały rok w ramach programu Mieszkanie Plus. Obecnie wykonawca finiszuje z pracami wykończeniowymi wewnątrz mieszkań i rozpoczyna zagospodarowywanie przestrzeni wspólnych na osiedlu. Osoby, spełniające kryteria naboru, już niedługo będą mogły wziąć w nim udział. Nabór rusza bowiem 6 września. Wnioski można składać do końca września za pośrednictwem strony internetowej www.torun.mdr.pl. W pierwszym etapie samorząd będzie weryfikował wnioski i sprawdzał, czy odpowiadają one kryteriom oraz przyznawał dodatkowe punkty. Kiedy przysługują dodatkowe punkty? Wtedy, gdy wnioskodawcy mają zgromadzony wkład oszczędnościowy (na rachunku bankowym na cele mieszkaniowe, jego potwierdzeniem jest Książeczka Mieszkaniowa), posiadają dzieci, gdy w gospodarstwie domowym znajdują się osoby niepełnosprawne, gdy żaden z członków gospodarstwa nie jest właścicielem innego mieszkania, gdy rodzina zamieszkuje lokal przeznaczony do rozbiórki lub gdy zamieszkuje lokal gminny i zobowiąże się do jego opuszczenia w terminie 3 miesięcy po podpisaniu umowy.

Następnie wykonawca inwestycji sprawdzi zdolność czynszową wnioskodawców, czyli przeprowadzi ich weryfikację finansową. Osoby, które pomyślnie przejdą oba etapy znajdą się na tzw. Ostatecznej Liście Najemców i będą mogli wybrać lokal.

Wszystkie najważniejsze informacje można znaleźć tutaj.

Fot. PFR Nieruchomości / Urząd Miasta Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *