Minął Dzień Ofiar Wypadków w Toruniu z kolizją w tle. Pamiętała policja i społecznicy

112 Box2 Wiadomości

W niedzielne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych włączyła się toruńska policja oraz społecznicy. Niestety, na koniec dnia doszło do kolizji hulajnogisty z kierowcą samochodu osobowego tuż… pod oknami Komendy Miejskiej Policji.

Czym jest ten dzień i dlaczego go obchodzono?

-Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od 2005 roku dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach. Jest również okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – pisał mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policja w niedzielę działała w okolicach Placu Teatralnego w Toruniu, gdzie apelowali o rozwagę i rozsądek na drodze. Nie zabrakło również kontrowersyjnego rozdawania odblasków. Kawałeczek dalej, wieczorem społecznicy – Społeczny Rzecznik Pieszych i Czas Mieszkańców zorganizowali nieduży heppening w ramach ogólnopolskiej akcji #ChodziOżycie.

-#ChodziOżycie to ogólnopolska koalicja na rzecz bezpieczeństwa na polskich drogach, powołana oddolnie przez ruchy miejskie z kilkunastu polskich miast, zrzeszone m.in. w Federacji Piesza Polska – czytamy w komunikacie prasowym społeczników. -Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na tragiczne statystyki na polskich drogach, szczególnie te dotyczące śmierci pieszych na pasach. We wrześniu br. członkowie koalicji złożyli pisma do wszystkich 16 wojewodów jako reprezentantów rządu w terenie, z wnioskiem o pilne podjęcie prac nad zmianami w prawie na rzecz bezpieczeństwa. Są już pierwsze deklaracje zmian ze strony premiera i parlamentarzystów. Teraz apel kierowany jest przedstawicieli samorządów miejskich. To od lokalnych władz zależą decyzje o przebudowie niebezpiecznej infrastruktury na konkretnych ulicach.

Społecznicy pod Urzędem Miasta ułożyli liczbę 8 z zapalonych zniczy. Osiem osób dziennie ginie na polskich drogach.

Fot. AZ.

W tym samym czasie czynności służbowe wykonywali policjanci na rogu ulic. PCK i Grudziądzkiej. Doszło tam do potrącenia hulajnogisty przez kierowcę samochodu osobowego. Poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń, wobec kierującego pojazdem osobowym skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Tagged

1 thought on “Minął Dzień Ofiar Wypadków w Toruniu z kolizją w tle. Pamiętała policja i społecznicy

  1. Wypadków będzie więcej ,bo w Polsce promuje się jazdę autem w mieście. Nie rozwija się komunikacji zbiorowej . Do tego brak kar dla pijanych czy naćpanych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *