Mirosław Ziętarski ze złotem! Wielki sukces toruńskiego wioślarza

Box1 Sport
Fot. Sławomir Kruszkowski / UM Toruń

Wioślarz Mirosław Ziętarski zdobył złoty medal w dwójce podwójnej mężczyzn na Mistrzostwach Europy w Lucernie. Katarzyna Zillmann wraz z czwórką podwójną uplasowała się na czwartym miejscu.

Zawodnik AZS-u UMK na zawodach wystartował razem z Fabianem Barańskim, sportowcem WTW Włocławek.

REKLAMA

– Jeszcze nie zdarzyło mi się zająć pierwszego miejsca na międzynarodowej imprezie międzymistrzowskiej – mówił Mirosław Ziętarski podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 4 czerwca na Przystani AZS-u. – Z Fabianem bardzo dobrze się zgraliśmy, w finale pojechaliśmy naprawdę dobry bieg, od początku spokojnie jechaliśmy swoje. Dziewięć setnych to nie jest duża przewaga, ale dała nam zwycięstwo.

Poza podium znalazła się zaś osada, w skład której wchodziła Katarzyna Zillmann. W rywalizacji kobiet pierwsze metę minęły wioślarki z Niemiec, jako drugie reprezentantki Holandii, a trzecie Ukrainy.

– Nie ukrywam, że ten wynik rozczarowuje, szczególnie jak się broni tytułu to są dużo większe aspiracje. Jednak takie starty się zdarzają, w ten bieg wdarł się stres. Musimy teraz się dotrzeć, wziąć w garść, żeby pokazać formę na zawodach w sierpniu – przyznała Katarzyna Zillmann.

W trakcie konferencji sportowcy podkreślili, że „wymienili się” miejscami. W 2018 r. to Zillmann odbierała na mistrzostwach w Glasgow złoto, a Mateusz Zientarski wywalczył 4. miejsce.

Torunianie obecnie trenują przed mistrzostwami świata. Te odbędą się w dniach 25 sierpnia – 1 września i będą najważniejszym etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *