Mistrz Polski ograny, pora na wicemistrza

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

2021 rok hokeiści KH Energi Toruń rozpoczęli od zwycięstwa z aktualnym mistrzem Polski, GKS-em Tychy. Drugi mecz nowego roku wcale nie zapowiada się na dużo łatwiejszy. Torunianie zagrają na wyjeździe z wicemistrzem Polski, Re-Plast Unią Oświęcim.

Co prawda drużyna z Oświęcimia zajmuje obecnie dopiero 6. miejsce w ligowej tabeli, jednak jest ona w stanie wygrać z każdym i z całą pewnością nie wolno jej lekceważyć. Unia Oświęcim pod koniec grudnia 2020 roku awansowała do finału Pucharu Polski po pokonaniu GKS-u Tychy 3:1.

REKLAMA

Jeśli chodzi o ostatnie mecze ligowe, we wtorek gospodarze piątkowego meczu ulegli u siebie Comarch Cracovii 3:5, a jeszcze w grudniu, także u siebie, przegrali z Tauronem Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce. Zawodnicy z Oświęcimia są więc głodni zwycięstw i mają nadzieję na zakończenie serii porażek.

Torunianie podchodzą do tego spotkania po serii czterech kolejnych ligowych zwycięstw. Pomiędzy nimi przydarzyła się jednak porażka 0:3 w półfinale Pucharu Polski z JKH GKS-em Jastrzębie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *