“Młode ręce na pokładzie”. Adrian Mól nowym wiceprezydentem Torunia

Box2 Polityka Wiadomości
fot. kadr z transmisji konferencji prasowej na YouTube

Dziś oficjalnie przedstawiono nowego zastępcę prezydenta Torunia, który zajmie miejsce zwolnione we wrześniu zeszłego roku przez Zbigniewa Rasielewskiego. Został nim Adrian Mól, dotychczas radny miejski oraz rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Nowego wiceprezydenta przedstawił włodarz miasta Michał Zaleski podczas konferencji prasowej:

REKLAMA

Pan wiceprezydent wprawdzie nie pochodzi z Torunia, a z Limanowej, ale od kilkunastu lat wiąże swoje życie z naszym miastem, u nas studiował i obecnie pracuje. Uzgodniłem z nim, że będzie zajmował się sprawami związanymi z edukacją szkolną, przedszkolną i wyższą, a także Wydziałem Rozwoju i Programowania Europejskiego oraz działalnością biur w Urzędzie Miasta, takich jak Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków czy też Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Adrian Mól stwierdził, że praca na stanowisku zastępcy prezydenta miasta to dla niego wielka nobilitacja:

To też ogromny honor współpracy z panem prezydentem Zaleskim, który w wielu gremiach jest dobrze oceniany i pokazywany jako przykład współpracy ponad podziałami. Rozmów dotyczących ustalenia zadań było kilka. Za mną blisko 6-letnia praca w urzędzie wojewódzkim, ale także z organami administracji centralnej. Od ponad 3 lat jestem radnym, doskonale wiem, jakie są problemy i wyzwania które stoją przed naszym miastem. Liczę, że wykorzystam moje doświadczenie z pożytkiem dla rozwoju Torunia.

Dla nowego wiceprezydenta największym wyzwaniem będą kwestie związane z edukacją:

To materia która wymaga dużego zaangażowania. Jednym z wyzwań jest budowa szkoły podstawowej na lewobrzeżu. Widzę, jak oczekiwana jest to inwestycja.

Mól złożył także podziękowania swojemu środowisku politycznemu, radnym i kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości, a także dziennikarzom, z którymi współpracował.

Prezydent Zaleski życzył swojemu nowemu zastępcy wszystkiego, co najlepsze w wykonywaniu zadań:

Można powiedzieć, że mamy nowe, młode ręce na pokładzie statku, czyli naszego miasta. Dołożymy wszelkich starań, aby adaptacja na stanowisku była czymś, co nie będzie trudne. Zapewniam że będzie z dnia na dzień coraz więcej pracy. Ustalenia co do zakresu obowiązków obecnie zawarte są “na dzień dobry”, po kilku miesiącach będziemy się ponownie zastanawiać nad zmianami w zakresie kompetencji.

Wiceprezydent Mól dodał, iż zamieszanie z wyborem nowego zastępcy nie wpłynie na relacje z radnym Wojciechem Klabunem, który był potencjalnym kandydatem na to stanowisko:

Relacje z panem Klabunem mamy bardzo dobre, rozmawialiśmy nawet wczoraj wieczorem. Informowałem na bieżąco koleżanki i kolegów o tym, co jest ustalane. Wierzę, że to rokuje bardzo dobrze w kwestii dalszej współpracy.

Formalnie swoje nowe obowiązki Adrian Mól obejmie 17 stycznia. W związku z tym musi zrzec się mandatu radnego, który przejmie Karol Maria Wojtasik, gdyż miał on drugi najlepszy wynik w swoim okręgu na liście PiSu zaraz po Molu.

Tagged

5 thoughts on ““Młode ręce na pokładzie”. Adrian Mól nowym wiceprezydentem Torunia

 1. Gowno wiesz o Toruniu, a budowę zostaw w spokoju żebyś nie spierdzielił jak wszystko co się PiS dotknie. Prezydent nie dał Ci tego co miał poprzednik bo wie że gdyby nie lizidupsko w pisie bys był nikim.

 2. Zakagańcowani – jak z filmu gangsterskiego z dawnych lat.
  Żenada co z siebie robią ci ludzie…….. Jak Clowny…….
  I To ma być przykład dla innych…..?!

 3. Typowe “poplecznictwo”, typowy utrzymanek torunian.
  Czy to osoba honorowa?
  Nie!
  Zalecał się do wyborców by go radnym zrobili i porzuca to stanowisko!
  Brak honoru i uczciwości wobec spoleczeństwa.

 4. Skórzyński Krzystof, Marciniak Piotr i ten Łukasik Paweł…
  to jakieś fatum polskich skoczków narciarskich.
  Łukasik skakać nie chce…
  to go telewizja zagraniczna wysłała do sejmu.
  Brytyjczycy przegnają premiera
  Johnsona Borisa ze stanowiska.
  Dlaczego?
  Bo meline zrobił z kancelarii premiera
  Wielkiej Brytanii.
  No i przygłup jakiś z niego jest.
  Tusek szklarz brząc się podniecił odejściem 13 doradców polskiego rządu…
  dał upust podnieceniu swemu
  w prowadzącej go tivi.
  Ten Tusek, to już jakaś drobnica jest.
  Novak Dzokovič to jakiś oszust fałszujący dokumenty jest?
  Zobaczymy.
  Ekskluzywne wiadomości w Tylko Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *