Młodzi kolarze wystąpili w Toruniu

Box2 Sport Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Rozpoczęła się Toruńska Olimpiada Przedszkoli i Szkół 2021/2022. Pierwszymi zawodami były wyścigi kolarskie, które odbyły się w środę.

Uczniowie z 7 toruńskich szkół podstawowych wzięli udział w wyścigach ze startu wspólnego na trasie okrężnej (trasa przełajowa – łatwa – polana) o długości ok. 1000 m. w czterech grupach wiekowych: klasa III, klasa IV, klasa V, klasa VI. Każda klasa startowała oddzielnie, z podziałem na grupy do 15 osób. Wyścigi odbywały się na rowerach górskich (mtb).

REKLAMA

Łącznie na trasie zameldowało się 136 zawodników. Dopingowali ich mistrzowie kolarstwa: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Owsian, uczestnicy igrzysk olimpijskich i takich wielkich wyścigów jak Tour de France, Giro d’Italia czy Tour de Pologne.

Najlepsze szkoły – dziewczęta
1. Szkoła Podstawowa Edukacja
2. Szkoła Podstawowa nr 15
3. Szkoła Podstawowa nr 8


Najlepsze szkoły – chłopcy
1. Szkoła Podstawowa nr 24
2. Szkoła Podstawowa nr 23
3. Szkoła Podstawowa Edukacja

Zawody odbyły się po prawie dwuletniej przerwie w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2021/2022. Kolarskie Mistrzostwa to wspólny projekt Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia i UKS Copernicus CCC SMS Toruń – Akademii Michała Kwiatkowskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *