Młodzi sportowcy z regionu nagrodzeni [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Sport Wiadomości
fot. Mikołaj Kuras/UMWK-P

Blisko 400 sportowców z Kujawsko-Pomorskiego oraz ich opiekunowie zostali wyróżnienie nagrodami finansowymi zarządu województwa za sukcesy na ubiegłorocznych zawodach.

Władze samorządu województwa wręczyły nagrody w hotelu Filmar w Toruniu. Otrzymało je 265 sportowców. To medaliści mistrzostw świata, Europy, zdobywcy najwyższego stopnia podium w młodzieżowych mistrzostwach Polski, mistrzostwach Polski juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

REKLAMA

Zarząd województwa przyznał także nagrody 100 trenerom naszych sportowców i 32 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej.

– Nasze nagrody to wyrazy uznania za sukcesy zawodników z Kujawsko-Pomorskiego na krajowych i międzynarodowych arenach, a także zachęta do dalszej pracy i rozwijania sportowych karier. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych sportowców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 333 tys. zł. Ich wysokość zależała od liczby zdobytych medali oraz rangi imprezy sportowej i wyniosła od 400 zł (złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży) do 4,5 tys. zł.

Najwyższą nagrodę otrzymały wioślarki Katarzyna Zillmann oraz Marta Wieliczko za zdobycie złotych medali na Mistrzostwach Europy w Glasgow oraz Mistrzostwach Świata w Płowdiw.

Trenerzy otrzymali nagrody w wysokości od 300 do 3,4 tys. zł, a ososby wyróżniające się w działalności sportowej – od 500 do 1 tys. zł. 3 tys. zł otrzymała kończąca karierę, najbardziej utytułowana polska wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Oto lista nagrodzonych:

Nagrody sportowcom wręczyli: marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz radny województwa Robert Malinowski.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *