Młodzież Wszechpolska wzywa do obrony toruńskich świątyń

Box1 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W środę 28 października pod pomnikiem Mikołaja Kopernika odbyła się konferencja z Młodzieży Wszechpolskiej. Przedstawiciele organizacji zabrali głos w sprawie protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Zobaczcie, co mówili przedstawiciele organizacji.

Na konferencji wypowiadała się trójka przedstawicieli organizacji: Jan Skowronek, Ksawery Jaroszyński i Anna Marciniak.

REKLAMA

Pierwszy ze wspomnianych członków organizacji poinformował, że złożyli oni zawiadomienie w sprawie wystąpienia poseł Joanny Scheuring-Wielgus i jej męża z banerami w kościele:

“Pani Poseł Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem dopuściła się takiej profanacji, stojąc tyłem do ołtarza z tekturowymi banerami i zakłócając trwającą mszę świętą. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do Ordo Iuris. Wiemy, że instytut zajmuje się tą kwestią”

Jan Skowronek zaapelował także, aby bronić toruńskich świątyń:

“My, Młodzież Wszechpolska zdecydowanie bronimy życia. Szanujemy także prawo do wyrażenia opinii, ale nie możemy pozwolić na dewastowanie katolickich świątyń i zakłócanie nabożeństw. Nie możemy pozwolić na niszczenie sfery sacrum, tak ważnej dla wielu członków naszego narodu i stanowiącej jego fundament.

“Wzywamy wszystkich wiernych, a szczególnie mężczyzn, żeby stanęli razem z nami w obronie naszych toruńskich świątyń”

W dalszej części konferencji głos zabrał Ksawery Jaroszyński, który zwracał uwagę na sposób, w jaki wypowiadają się osoby protestujące.

“My jako Młodzież Wszechpolska nie zgadzamy się na tego typu wyrażanie swoich myśli, ponieważ podczas tych manifestacji były głoszone hasła, które bezpośrednio uderzały w wiarę katolicką oraz nas, osoby wierzące. Uważamy, że są zupełnie inne formy wyrażenia swoich myśli. Uważamy, że organizacje rządowe oraz służby bezpieczeństwa, które kontrolują wszystkie te marsze, powinny zainterweniować w odpowiedni sposób.

“Bardzo ważną rzeczą, o której chciałbym wspomnieć, jest to, żeby zarówno osoby z lewej strony, jak i z prawej nie uciekały się do takich metod wypowiadania swoich myśli poprzez akty wandalizmu, poprzez bicie, poprzez używanie wulgaryzmów. Jest to fundamentalna zasada mądrej dyskusji oraz rzeczowej, że w momencie, kiedy używamy wulgaryzmów, kiedy mówimy dane słowa z nienawiścią do drugiego człowieka, automatycznie powinniśmy zostać wyeliminowani z jakiejkolwiek dyskusji. Tak więc wszystkie osoby, które chcą uciekać się do tych rzeczy, apelujemy: nie róbcie tego, ponieważ to eliminuje was z możliwości wypowiadania się na jakikolwiek sposób”

Głos zabrała także Anna Marciniak, która wypowiedziała się w imieniu kobiet, ponieważ, jak sama twierdzi, “feministki nie są twarzą wszystkich kobiet”:

“Chciałam wypowiedzieć się w imieniu kobiet, ponieważ feministki nie są twarzą wszystkich kobiet. Ja, jako katoliczka, jako Polska, jako Wszechpolka, nie zgadzam się na przedstawienie takiego wizerunku kobiety, która jest wulgarna i przede wszystkim takiej, która występuje przeciwko życiu. Kobiety zadaniem jest chronienie życia, a w szczególności tego życia, które znajduje się w jej łonie. Nie mamy prawa zabijać swoich dzieci. To nie jest nasze ciało, to jest ciało drugiej, żyjącej istoty i ona ma prawo do życia”

Tagged

3 thoughts on “Młodzież Wszechpolska wzywa do obrony toruńskich świątyń

 1. ……również Środowiska Kibiców piłkarskich – jak zawsze – po właściwej stronie Mocy, po stronie Tradycji, Wiary świętej katolickiej , wartości i Zasad oraz BRaterstwa !!!
  …… do tego Patriotyzm Kibiców , ale też zawziętość i nie dziwota, że…żadna nabuntowana swołocz już do Katedry nie wtargnie.
  W całej Polsce Kibice przepędzają lewactwo spod obejść kościołów i pomników, fajne filmiki na YT, a
  środowiska MarSzu Niepodległości powołały
  Straż Narodową, oczywiście przy licznym udziale kibicowskim !

 2. Toruń PRZEPRASZA Was wszystkich za tą scheuring-wielgus-(pożal się Boże), prostacką krzykaczkę niespełna na umyśle? , że musicie Państwo słuchać jej duby smalone…..
  Już poszedł pozew mec. Kwaśniewskiego z ORDO IURIS , bo ostatnio pajacowała ze swoim uległym mężykiem w toruńskim kościele NMP, więc
  Bodaj uciekła z ze znanego Zakładu przy ulicy Mickiewicza w Toruniu.
  Czy już przeprosiła za znieważenie Uczestników MarSzu Niepodległości 2019 per “faszyści” ? ?! Uczestników tzn Polaków, polskich Patriotów, rodziny z dziećmi, grupy rekonstrukcji historycznej, Kombatantów, Polonię zza granicy…. My pamiętamy.
  Prawnie rozliczymy gdy nadejdzie odpowiedni czas

  1. Proszę nie wypowiadać się w imieniu kobiet i wszystkich mieszkańców Torunia. Możecie się jedynie wypowiadać, każde z Was w swoim własnym imieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *