Młotkiem i nożem uszkodził siedem samochodów. Grozi mu do 5 lat więzienia

112 Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne/Pixabay.com

Miał młotek, klucz narzędziowy oraz nóż – i nie zawahał się ich użyć. W ten sposób zniszczył siedem zaparkowanych przy ul. Gerwazego samochodów. Zatrzymanemu 28-latkowi za wandalizm grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszej nocy (2 stycznia) do komisariatu na toruńskim Podgórzu wpłynęły cztery zgłoszenia od świadków dewastacji zaparkowanych na lewobrzeżu pojazdów.

– Do zdarzenia doszło na ul. Gerwazego około godz. 3.30 – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Mieszkaniec Torunia za pomocą młotka, klucza narzędziowego i noża powybijał szyby i uszkodził karoserię w siedmiu samochodach osobowych.

Funkcjonariusze patrolujący teren Podgórza, dzięki rysopisowi podanemu przez świadków, zauważyli i zatrzymali 28-latka. Mężczyzna trafił do radiowozu, a stamtąd prosto do policyjnej celi.

Właściciele aut wycenili straty na kilka tysięcy złotych. 28-letni wandal już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia.

– Jako że przestępstwa dokonał w miejscu publicznym, bez powodu, a do tego okazał przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, śledczy uznali, że był to występek o charakterze chuligańskim – informuje Chrostowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *