Młyn Wiedzy otrzymał 30 tys. zł dofinansowania rządowego

Box2 Historia Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zakończył się nabór do programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Jeden z projektów, które otrzymały dofinansowanie, został zgłoszony przez toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Otrzymane fundusze pozwolą zorganizować festiwal nauki o militarnej historii grodu Kopernika.

Toruńskiej placówce udało się pozyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 30 tys. zł na realizację projektu pn.: “Dzieci Torunia – zapomniana historia militarna Torunia”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości mieszkańców naszego miasta i regionu na temat odbudowy państwowości, wkładu toruńskich struktur militarnych w wydarzenia Bitwy Warszawskiej oraz integracja lokalnej społeczności wokół militarnych tradycji Torunia – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki. 

W ramach projektu w październiku zostanie zorganizowany dwudniowy festiwal nauki, związany z militarną historią miasta. Będzie można zobaczyć replikę czołgu i mundury wojskowe z lat 1919-1920. W planach jest także zorganizowanie wykładów o wojskowych tradycjach toruńskiego garnizonu oraz o szkolnictwie morskim w Toruniu. Nie zabraknie poza tym specjalności Młyna Wiedzy, czyli stanowisk doświadczalnych, które tym razem będą dotyczyć wojskowych statków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *