Młyn Wiedzy otrzymał 30 tys. zł dofinansowania rządowego

Box2 Historia Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zakończył się nabór do programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Jeden z projektów, które otrzymały dofinansowanie, został zgłoszony przez toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Otrzymane fundusze pozwolą zorganizować festiwal nauki o militarnej historii grodu Kopernika.

Toruńskiej placówce udało się pozyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 30 tys. zł na realizację projektu pn.: “Dzieci Torunia – zapomniana historia militarna Torunia”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości mieszkańców naszego miasta i regionu na temat odbudowy państwowości, wkładu toruńskich struktur militarnych w wydarzenia Bitwy Warszawskiej oraz integracja lokalnej społeczności wokół militarnych tradycji Torunia – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki. 

W ramach projektu w październiku zostanie zorganizowany dwudniowy festiwal nauki, związany z militarną historią miasta. Będzie można zobaczyć replikę czołgu i mundury wojskowe z lat 1919-1920. W planach jest także zorganizowanie wykładów o wojskowych tradycjach toruńskiego garnizonu oraz o szkolnictwie morskim w Toruniu. Nie zabraknie poza tym specjalności Młyna Wiedzy, czyli stanowisk doświadczalnych, które tym razem będą dotyczyć wojskowych statków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *