Młyn Wiedzy otwiera się. Kiedy możemy zobaczyć wystawy?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

4 lutego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy otwiera się dla gości. Zwiedzający będą mogli zobaczyć więc na żywo wystawy i ekspozycję “Ścieżki dorastania”. To kolejna instytucja kultury, która otwiera się w tym miesiącu.

W budynkach Młyna Wiedzy będzie mogło przybywać nie więcej, niż 25 proc. możliwej liczby zwiedzających. Oznacza to, że do Centrum Nowoczesności MW wiejdzie jednorazowo 125 osób, a do Centrum Innowacyjnej Edukacji – 19.

REKLAMA

– Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy ostatnie rozporządzenie Rady Ministrów, w którym jest mowa o ograniczeniach w zakresie udostępniania zbiorów publiczności oraz organizowania wydarzeń z ich udziałem i okazało się, że jako instytucja kultury prowadząca działalność wystawienniczą możemy wznowić działalność – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Wznawiamy ją z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego dla strefy czerwonej. W końcu po ponad kwartale będziemy mogli ruszyć nasze wahadło, które zatrzymaliśmy ze względu na brak zwiedzających.

– Osoby chcące odwiedzić nasze centrum nauki muszą mieć zakryte nos i usta, zachować dystans społeczny, a także przed wejściem w przestrzeń ekspozycyjną dezynfekować dłonie – mówi Marcin Centkowski. – Przed wejściem na każdą wystawę będzie zamieszczona informacja ile osób może jednorazowo na niej przebywać.

Centrum otwarte będzie od wtorku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 i w weekendy od 11:00 do 17:00. Ekspozycję “Ścieżki dorastania” będzie można natomiast oglądać w Centrum Innowacyjnej Edukacji od wtorku do niedzieli w turach w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *