Młyn Wiedzy pozostanie zamknięty. Centrum nauki kontynuuje działalność on-line

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowywało się do ponownego otwarcia dla zwiedzających, jednak wznowienie stacjonarnej działalności będzie musiało zostać odłożone w czasie. Powiatowy Inspektor Sanitarny nie zarekomendował otwarcia centrum od 19 maja. Przeszkodą okazała się interaktywność eksponatów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu wskazał na interakcję dotykową zwiedzających przy większości eksponatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na 175 eksponatów, dostępnych w centrum nauki, tylko jeden nie wymaga interakcji dotykowej.

Należy odłożyć w czasie wykorzystanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem – zarekomendował Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy tłumaczy, że “interaktywność stanowisk i eksponatów jest wpisana w filozofię centrum nauki”. To właśnie interaktywność wyróżnia centra nauki na mapie innych instytucji edukacyjnych.

Jesteśmy gotowi do wznowienia działalności edukacyjnej i kulturalnej z udziałem publiczności w naszych dwóch obiektach. To, kiedy będziemy mogli otworzyć się, jest uzależnione od wprowadzenia przepisów, umożliwiających otwarcie takich instytucji jak nasza, a także od pozytywnej rekomendacji ze strony Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. 

Młyn Wiedzy w dalszym ciągu będzie prowadził działalność on-line. Wirtualne zwiedzanie wystaw, materiały wideo z doświadczeniami czy udział on-line w warsztatach biologicznych i fizycznych to tylko niektóre z proponowanych aktywności. Wszystkie można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *