Młyn Wiedzy promuje akcję #zostańwdomu. Centrum uruchomiło specjalną stronę z materiałami edukacyjnymi

Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji pozostają nieczynne dla zwiedzających. Nie oznacza to jednak, że nie można skorzystać z ich oferty edukacyjnej. Na specjalnie dedykowanej stronie publikowane są materiały, dzięki którym można zwiedzić wystawę on-line lub wykonać doświadczenia samodzielnie w domu.

Materiały edukacyjne dedykowane są zarówno uczniom, jak i rodzicom i nauczycielom. Wykorzystywanie ich do pracy to świetny sposób, aby urozmaicić samodzielną naukę w domu i kreatywnie spędzić wolny czas. Dostępnych jest kilka materiałów wideo z pracowni biologicznej, poruszających takie tematy, jak “Walka o przetrwanie” i “Osmoza bez tajemnic”. Pracownia fizyczna z kolei przygotowała dwa filmiki, umożliwiające wykonanie ciekawych doświadczeń, związanych m.in. z ciśnieniem.

Przygotowaliśmy filmy z zajęć w pracowni biologicznej i fizycznej, w których na co dzień biorą udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na zamknięcie szkół, nauczyciele mogą wykorzystać materiały na lekcji fizyki związanej z ciśnieniem lub biologii poświęconej osmozie lub adaptacji roślin do warunków środowiskowych – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. 

Centrum nauki proponuje także wirtualne zwiedzanie wystawy “Ścieżki dorastania”, a także skorzystanie z kart z doświadczeniami. Można je pobrać ze strony internetowej, stworzonej w ramach akcji #zostańwdomu. Podobne karty z doświadczeniami i zagadkami publikowane są już od kilku tygodniu w serwisie społecznościowym Facebook. Młyn Wiedzy jednocześnie zachęca, aby dzielić się efektami swoich prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *