Młyn Wiedzy przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Co w ofercie?

Box2 Kultura Wiadomości

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w nowym roku szkolnym 2021/2022 proponuje różnorodną ofertę zajęć edukacyjnych, m.in. przyrodniczych czy poświęconych różnorodności kulturowej Polski. W tym roku po raz pierwszy uruchomiona zostanie także wyszukiwarka zajęć dla danej grupy wiekowej.

Przedszkolaki będą mogły wziąć udział w warsztatach pn. “Pracownia kolorowych eksperymentów”, zaplanowanych na środy i piątki. Najszersza oferta zajęć kierowana jest jednak do uczniów szkół podstawowych. Od wtorku do piątku będą oni brać udział w tematycznych warsztatach oraz zajęciach w pracowniach biologicznej i fizycznej. Do wyboru są m.in. “Wodne laboratorium”, “Walka o przetrwanie”, “Osmoza bez tajemnic”, “Czy leci z nami Newton?” czy “To działa”. Dodatkowo, w Centrum Innowacyjnej Edukacji będą odbywały się warsztaty “Małe ojczyzny”, “Słowa mają siłę!” oraz “Nie złap się w sieć”, poświęcone różnorodności kulturowej Polski, komunikacji międzyludzkiej i cyberbezpieczeństwu.

REKLAMA

Szczegółowe informacje o ofercie edukacyjno-kulturalnej tutaj.

Młyn Wiedzy od stycznia 2022 r. do marca 2023 r. realizować będzie ponad to projekt pn. “Power Your Future”, mający na celu podniesienie świadomości społecznej na temat roli odnawialnych źródeł energii w ochronie klimatu oraz budowie zrównoważonego bezpieczeństwa energetycznego. Na realizację projektu toruńskiemu centrum nauki udało się pozyskać z ambasady USA 20 tys. dolarów dofinansowania. W ramach projektu Młyn Wiedzy planuje organizację m.in. festiwalu nauki, interaktywnych lekcji w szkołach poświęconych energii odnawialnej i zmianom klimatycznym, webinariów oraz warsztatów dla nauczycieli.

Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.