Młyn Wiedzy wznawia działalność

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie ponownie czynne od 6 czerwca. Na początku będzie można liczyć na wystawy i pokaz naukowy, ale już od końca czerwca powrócić mają warsztaty z udziałem publiczności.

– Ograniczymy korzystanie ze stanowisk, które sprawiają, że przez zwiedzającego jest wytwarzany aerozol lub jest wymuszony dotyk w okolicach nosa i ust. Nie będzie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usuniemy też z wystaw elementy ubrań i wyłączymy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju  – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. –  Zwracamy się do naszych gości z prośbą, aby zastosowali się do wszystkich przygotowanych przez nas procedur. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w trakcie eksplorowania przestrzeni centrum nauk.

REKLAMA

O zasadach obowiązujących w Młynie Wiedzy dowiedzieć się będzie można w budynkach CNMW i CIE oraz za pomocą strony internetowej. Wystawy czynne będą od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-17:00, a ekspozycja “Ścieżki dorastania” dostępna w Centrum Innowacyjnej Edukacji – od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-19:00. Bilety zakupić można online, a także w kasach stacjonarnych.

Czekają nas też nowości. Młyn Wiedzy oferuje specjalny bilet łączony na zwiedzanie. Przy zakupie biletu na zwiedzanie Centrum będzie można nabyć bilet na daną turę zwiedzania wystawy “Ścieżki dorastania” za 10 złotych od osoby. W przypadku nabycia biletu na daną turę zwiedzania ekspozycji “Ścieżki dorastania”, bilet na wystawy w Młynie Wiedzy także będzie dostępny za 10 zł od osoby. Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Na 6 i 7 czerwca przygotowano wyjątkową ofertę – pokaz doświadczeń naukowych. Czy można zapalić świetlówkę bez podłączania jej do prądu? Czy wodór jest bezpiecznym paliwem? Jaka jest różnica miedzy eksplozją a implozją? Jak zagotować wodę bez źródła ciepła? To tylko niektóre z pytań, na które będzie można uzyskać odpowiedź.

– Pokażemy niecodzienne podejście do spraw nauki, bo przecież w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (prawie) wszystko jest możliwe. Widzowie poczują się jak prawdziwi naukowcy, odkrywając fascynujący świat wokół nas. Atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie – przekonuje Marcin Centkowski. 

Pokaz będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę o godz. 11:00, 13:00 i 15:00. Bilety w cenie jedynie 9 zł. Do tego czasu skorzystać można jedynie z oferty online Młyna Wiedzy. Filmy z doświadczeniami, czy wirtualnym zwiedzaniem wystaw znaleźć można na dedykowanej stronie internetowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *