Mocne słowa o. Tadeusza Rydzyka o protestach: Teraz są za aborcją, ale wnet będą za eutanazją

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Założyciel Radia Maryja po raz kolejny odniósł się na antenie swojej rozgłośni do trwających w całej Polsce protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Nawiązał m.in. do niedzielnego marszu strajkujących pod siedzibę Radia Maryja w Toruniu, określając wydarzenia mianem “rosnącego zła”.

Toruński redemptorysta odniósł się tym razem do młodzieży, biorącej udział w protestach, zaś same protesty określił jako “niby manifestacje uliczne, manipulowane i sterowane przez media społecznościowe”.

Czy chcecie, aby wasze dzieci w to weszły? Gdzie jesteście, rodzice, dziadkowie i babcie? To bardzo źle zwiastuje na przyszłość, szczególnie dla was – rodziców. Wasza starość szykuje się bardzo nieciekawa, jeżeli dzieci są wychowywane w taki sposób. One nie będą szanowały swoich rodziców. One teraz są za aborcją, ale wnet będą za eutanazją. One nie wiedzą, że także sobie szykują eutanazję, bo to myślenie idzie coraz dalej – argumentował dla Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. – Widać rosnące zło. To nie jest dialog. To jest anarchia.

O. Tadeusz Rydzyk mówił też o dzikim zwierzu i opowiadaniu się za szatanem.

Dziki zwierz, który może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, opowie się za złym, za szatanem, to stanie się jak dziki zwierz. W historii ludzie przeżyli to już niejeden raz. Dlatego ważna jest dobra edukacja. Bardzo wielki błąd zrobiliśmy jako państwo, że w czasie wielkich przemian, wychodzenia z komunizmu, nie było lustracji. To było zmieszanie kata z ofiarą. Ofiary są cicho, a kat się uaktywnia w następnych pokoleniach – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *