Modernizacja torowisk tramwajowych trwa, a “jedynka” znów kursuje

Box2 Wiadomości
fot. MZK w Toruniu

Robotnicy układają płyty torowe i sieć trakcyjną, tworzą zielone torowiska, odtwarzają chodniki i jezdnie – w Toruniu trwają prace przy modernizacji trzech odcinków torowisk tramwajowych: w ciągu ul. Bydgoskiej, na ul. Broniewskiego pomiędzy ul. Sienkiewicza i Reja i na Szosie Lubickiej od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego.

Na Szosie Lubickiej prace w ostatnich dniach obejmowały montaż sieci trakcyjnej, demontaż rozjazdów tymczasowych z torowiska (tzw. przewiązek), przy ul. Ślaskiego i przy pl. Daszyńskiego i łączenie nowo wybudowanego toru północnego z istniejącą siecią torów. Ponadto trwa tam porządkowanie pasa zielonego na północ od torowiska i inne roboty zieleniarskie – wypełnienie międzytorza warstwą humusu i montaż systemu nawadniania zielonego torowiska.
Od dzisiaj na swoją stałą trasę wraca tramwaj na linii nr 1.

fot. MZK w Toruniu

Remontuje się także na ul. Broniewskiego. Tam, na całej długości tego odcinka prac, czyli od ul. Sienkiewicza do Reja, przygotowano już substrat do układania mat rozchodnikowych w międzytorzu, a obecnie rozpoczęło się ich układanie. Ponadto montowana jest sieć trakcyjna, trwają roboty brukarskie, a niebawem rozpocznie się regulacja wysokościowa peronów przystankowych w rejonie skrzyżowania Broniewskiego/Reja.

fot. MZK w Toruniu

Na ul. Bydgoskiej, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Reja, układany jest chodnik, a przy wylocie ul. Przybyszewskiego odtwarzana jest nawierzchnia drogowa (układanie warstwy ścieralnej). Za kilka dni warstwa ścieralna będzie układana na skrzyżowaniu Reja/Bydgoska. Ponadto rozpocznie się kolejny etap prac zieleniarskich. Wykonawcą prac na trzech modernizowanych odcinkach torowisk jest firma Balzola. Koszt wyniesie łącznie ok. 104,6 mln zł brutto.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *