Modernizacja torowisk tramwajowych w Toruniu. Najwyższa oferta przekroczyła 130 mln zł

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Do przetargu na modernizację trzech torowisk tramwajowych w Toruniu stanęło łącznie 6 firm. Najtańsza oferta, opiewająca na kwotę ok. 100 mln zł, spłynęła od firmy Balzola, która obecnie zajmuje się przebudową torowiska na al. św. Jana Pawła II. Najdroższa przekroczyła z kolei sumę 130 mln zł. Wszystkie złożone oferty okazały się jednak wyższe niż kwota, zarezerwowana w budżecie projektu.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu Bit – City II. Projekt obejmuje nie tylko modernizację torowisk, ale także m.in. budowę linii tramwajowej do osiedla Jar czy zakup autobusów hybrydowych i elektrycznych. Zadanie modernizacji torowisk obejmuje trzy przedsięwzięcia. Pierwsze z nich to modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną na ul. Bydgoskiej, drugie na trasie linii nr 1 i nr 5 od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego oraz trzecie na trasie linii nr 2 na odcinku od pl. Niepodległości do ul. Reja. Zadania modernizacyjne będą polegać m.in. na przebudowie torowisk wraz z budową torowisk zielonych, wymianie słupów trakcyjnych, kabli zasilających i nawierzchni drogowych, przebudowie oświetlenia ulicznego i systemu odprowadzania wód deszczowych. Pojawią się także nowe nasadzenia i nowy system informacji podróżnych.

Do przetargu na realizację wszystkich trzech zadań modernizacyjnych stanęło 6 firm. Zadania wyceniane były łącznie na kwotę od nieco ponad 100 mln zł (firma, która aktualnie zajmuje się przebudową torowiska tramwajowego w ciągu al. św. Jana Pawła II w Toruniu) do ponad 130 mln zł. Wszystkie oferty przewyższają jednak kwotę, zarezerwowaną na zadanie w budżecie projektu. Teraz konieczne będzie przeanalizowanie możliwości finansowych i odpowiedź na pytanie, czy pozwoloną one na skorzystanie z rezerwy budżetowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *