Modernizacja torowiska na Kraszewskiego. Na jakim jest etapie?

Box2 Wiadomości

Trwają prace, związane z modernizacją torowiska tramwajowego w Toruniu w ciągu ulicy Kraszewskiego. Roboty realizowane są w ramach projektu BiT-City II i pochłoną łącznie 34 mln zł. Wykonawca położył już płytę podtorową. Prace mają zakończyć się w maju.

Modernizację torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich to odcinek ul. Kraszewskiego od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, a drugi – skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Na pierwszym odcinku prace powoli zbliżają się do końca – ostatecznie mają zakończyć się w maju.

– Obecnie pogoda nam sprzyja. Położyliśmy już płytę podtorową na całym odcinku, gotowe jest już także odwodnienie i działa nowe oświetlenie – wylicza Maciej Gozdowski, kierownik robót drogowo-torowych z firmy Balzola. – Teraz koncentrujemy się na układaniu szyn, od strony pl. Hoffmanna układamy obrzeża i humus pod zielone torowisko. Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Matejki układamy płyty betonowe.

Realizacja obu etapów zadania pochłonie łącznie 34 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *