Moje Podwórko. Do podziału jest 150 tysięcy

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Trwa rekrutacja do programu “Moje Podwórko”. Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 marca 2020 roku. Fundusze mogą zostać przeznaczone na tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

Wnioski mogą składać wspólnoty mieszkaniowe oraz właściciele prywatnych terenów przy nieruchomości położonej na obszarze rewitalizacji. Do takich obszarów zaliczają się Bydgoskie Przedmieście, Stare Miasto i Podgórz. Ostatni dzień na złożenie kompletu niezbędnych dokumentów to 31 marca. Wnioski można składać w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Toruń przy ul. Wały Generała Sikorskiego 25. Można je pobrać ze strony internetowej www.bip.torun.pl

Celem programu jest podniesienie funkcjonalności i estetyki otoczenia budynków mieszkalnych na Bydgoskim Przedmieściu, Starym Mieście i Podgórzu. Dofinansowanie można otrzymać na urządzenie miejsc rekreacji i zabaw dla dzieci, zagospodarowanie zieleni i montaż małej architektury, tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji lub urządzanie miejsc do przechowywania pojemników na odpady. Oznacza to, że otrzymane pieniądze można przeznaczyć m.in. na instalację ławek, huśtawek, donic, ogrodzeń, stołów do gier czy stojaków na rowery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *