MOPR w Toruniu apeluje o zbiórkę żywności dla uchodźców z Ukrainy

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Cały czas trwa zbiórka darów dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną i przebywają teraz w Toruniu. Najpotrzebniejsza w chwili obecnej jest żywność z długim terminem przydatności. Zbiórkę koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu apeluje o dalsze wspieranie zbiórki dla uchodźców z Ukrainy. Najpotrzebniejsza w chwili obecnej jest “żywność z długim terminem przydatności, słodycze dla dzieci, woda, soki, kawa, herbata, cukier, środki czystości (płyny do prania, proszki, płyny do mycia naczyń) i higieny osobistej (dezodoranty, żele, mydła, szampony, płyny do higieny intymnej, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, kremy do pielęgnacji dzieci, maści na odparzenia typu bephanten, sudocrem), naczynia jednorazowe, papier toaletowy, ręczniki papierowe, pampersy, podpaski, tampony), nowa bielizna i skarpetki, środki opatrunkowe, dezynfekujące, leki przeciwbólowe i na przeziębienie, witaminy, tabletki do ssania na gardło, smecta na żołądek, reklamówki, rękawiczki i maseczki”.

Zebrane dary przekazywane są głównie przebywającym na terenie Torunia uchodźcom oraz wykorzystywane do robienia paczek, przekazywanym nowo przybyłym na Punkcie Informacyjnym na Dworcu Głównym. Wysyłane są także za wschodnią granicę.

Zbiórkę koordynuje toruński MOPR i to właśnie do Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR-u przy Skłodowskiej-Curie przez całą dobę 7 dni w tygodniu można przynosić dary. Punkty zbiórek w dalszym ciągu działają także w CH Atrium Copernicus, w głównej siedzibie MOPR-u przy Słowackiego i wszystkich jego filiach, w Centrum Targowym PARK oraz w każdej miejskiej szkole podstawowej i ponadpodstawowej oraz w CKU.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.