Morawiecki: egzaminy i matura na przełomie czerwca i lipca

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca; dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

“Matury, egzaminy zawodowe i egzaminy ósmoklasistów na pewno się odbędą” – zadeklarował premier na Facebooku odpowiadając we wtorek wieczorem na Facebooku na kierowane do niego pytania. Dodał, że egzaminy “prawdopodobnie się odbędą pod koniec czerwca lub na początku lipca”.

O dokładnej dacie postaramy się poinformować na cztery, a najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminami – dodał.

Zapewnił, że egzaminy będą organizowane “w taki sposób, by były maksymalnie bezpieczne, to znaczy ze sporym dystansem, korzystając ze wszystkich możliwych przestrzeni na terenie placówek szkolnych”.

Myślę, że letnia pogoda będzie dopomagać w tym, żeby takie egzaminy mogły być przeprowadzone – dodał premier.

Wezwał ósmoklasistów i maturzystów, by jak najlepiej przygotowali się do egzaminów. Pocieszał ich, że nie tylko oni, lecz “wszyscy jesteśmy dotknięci koronawirusem” i apelował o wyrozumiałość.

Odnosząc się do planów wobec studentów i kwestii egzaminów na uczelniach premier powiedział: “Jak pamiętam moje egzaminy, to strach czasami było wejść do pokoju z profesorami, bardzo groźnymi. Myślę, że egzaminy on line są troszeczkę łatwiejsze, mniej stresujące”.

(PAP) Autor: Jakub Borowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *