Morawiecki nawiązał do jednego z hitów Republiki. Reakcja gitarzysty zespołu bezcenna

Box2 Na luzie Polityka Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski/Facebook

Swoje krótkie wystąpienie podczas niedzielnej wizyty w Toruniu premier Mateusz Morawiecki zakończył nawiązaniem do przeboju Republiki. Jest reakcja gitarzysty legendarnej formacji.

“Republika marzeń” – przebój legendarnej toruńskiej formacji, którego liderem był Grzegorz Ciechowski, znalazł się na ustach premiera Mateusza Morawieckiego podczas jego niedzielnej wizyty w Toruniu.

REKLAMA

– Tu z tego miasta pochodzi jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, bo ja pamiętam bardzo dobrze zespół Republika – przemawiał Morawiecki na Rynku Staromiejskim. Pamiętacie ten refren – “republika marzeń”. To my PiS, Zjednoczona Prawica walczymy o rzeczpospolitą naszych marzeń, o to, żeby była to rzeczpospolita dumna jak polska husaria, szczęśliwa jak uśmiech dziecka i zwyciężymy.

Na te słowa na Facebooku zareagował Zbigniew Krzywański, gitarzysta Republiki. “Panie Morawiecki, ciekawa interpretacja twórczości zespołu Republika. I tak cieszę się, że nie oświadczył Pan, że był założycielem naszego zespołu i pisał Pan teksty. Cała twórczość Republiki nie ma nic wspólnego z tym co Pan mówi i robi” – napisał.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *