“Mówcie prawdę”. Protest przykuty do bramy Radia Maryja [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Marek Krupecki

“Mówcie prawdę”, “nie palcie nam przyszłości”, “zmieńmy system, a nie klimat” – takie hasła przyświecały dzisiejszemu protestowi pod siedzibą Radia Maryja. Uczestnicy przykuli się łańcuchami do bramy siedziby rozgłośni. Pikietę w obronie klimatu zorganizował ruch Extinction Rebellion.

Protest jest reakcją na bierną politykę rządu wobec katastrofy klimatycznej. 24 listopada Extinction Rebellion postawiło rządowi trzymiesięczne ultimatum. Ruch domagał się zorganizowania Ogólnopolskiego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego, który miałby wypracować rozwiązania walki z kryzysową sytuacją klimatyczną.

– Bierność władz jest złamaniem umowy społecznej. Obywatelki i obywatele mają dość niekończących się procedur i biurokracji. Tu chodzi o nasze życia. Chcemy decydować o przyszłości swojej i przyszłych pokoleń – twierdzą organizatorzy protestu.

Termin danego rządowi ultimatum minął wczoraj. Dzisiejszy protest jest więc reakcją na brak reakcji.

– 1 lutego 2021 roku przypomnieliśmy parlamentarzystom o zbliżającym się terminie na zainicjowanie panelu. Obawiamy się jednak dalszego braku reakcji, dlatego z miłości do życia, które znamy, z miłości do naszych bliskich i z miłości do świata, który umiera – wybierzemy drogę buntu – podkreśla Extinction Rebellion.

Tagged

5 thoughts on ““Mówcie prawdę”. Protest przykuty do bramy Radia Maryja [ZDJĘCIA]

  1. nie żadne aktywistki/działaczki tylko spatologizowane Komunistki –
    aczytaj: obca nam Anty-cywilizacja (z obcej dotacji).
    Wybatożyć po kolei staropolskim zwyczajem ……..

  2. Gratuluję komentarzy typu “komunistki” “patologia”. Myślę, że zrozumienie tematu i postaw jest zbyt wielkim wyzaniem dla komentujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *