Można już jeździć przez Rondo Elany, przebudowa ulicy Chrzanowskiego trwa

Box2 Wiadomości
fot. MZD w Toruniu

Od wczorajszego popołudnia przejezdne jest Rondo Elany znajdujące się na Bielawach. Zakończono tam budowę kanalizacji biegnącej od ronda do ulicy Barwnej. Nadal trwają prace remontowe na ulicy Chrzanowskiego.

Do tej pory na Chrzanowskiego nawierzchnia była utwardzona, ale niejednorodna. Jej zasadnicza część była asfaltowa, Były też fragmenty wykonane z trylinki i betonu. Na całym odcinku nie było kanalizacji deszczowej. Przebudową objęte jest prawie 1100 metrów drogi. Trylinka i beton cementowy ustąpią miejsca bitumicznej nawierzchni. Przy jezdni pojawi się ciąg pieszo-rowerowy. Wybudowane zostaną trzy perony autobusowe i dwa parkingi z dziesięcioma miejscami do parkowania. W ramach inwestycji zostanie wykonane włączenie ulicy Chrzanowskiego w ulice boczne (ul. Wymarzona, ul. Chrzanowskiego, ul. Na Zapleczu) oraz kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Przebudowa ma zakończyć się w lipcu przyszłego roku.

Na odcinku od ronda Elany do ulicy Barwnej zakończyła się budowa fragmentu kanalizacji deszczowej. Pozwala to na udostępnienie ronda do ruchu. Obecnie prace kanalizacyjne są prowadzone na odcinku od ul. Barwnej do ul. Na Zapleczu, jest on wciąż wyłączony z ruchu. W tym miejscu pojawili się także  brukarze, którzy ustawiają krawężniki pod przyszłą jezdnię. W pierwszej połowie września na budowie pojawia się teletechnicy, którzy usuną kolizje teletechniczne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.