Mundurowi uratowali nieprzytomną kobietę

112 Box2
fot. KMP Toruń

Podczas policyjnej akcji “Znicz” mundurowi uratowali nieprzytomną kobietę. Dzięki szybkiej reanimacji udało się przywrócić jej czynności życiowe.

Do zdarzenia doszło 1 listopada w okolicach cmentarza przy ulicy Turystycznej w Toruniu.

– Sierż. szt. Jakub Pitulski i st. sierż Krzysztof Sikora z toruńskiej drogówki w ramach akcji „Znicz” pełnili służbę w okolicach cmentarza przy ul. Turystycznej. Około godz. 13:30 do funkcjonariuszy podszedł świadek, który poinformował, że kilkaset metrów dalej (przy tej samej ulicy) na chodniku leży nieprzytomna kobieta. Policjanci natychmiast przejechali we wskazane miejsce używając sygnałów uprzywilejowania. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny toruńskiej komendy, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali leżącą na chodniku nieprzytomną starsza kobietę. Wśród osób, które rozpoczęły udzielanie jej pomocy znalazł się funkcjonariusz Służby Więziennej por. Sebastian Tercjak. Strażnik był w czasie wolnym od służby – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Policjanci odseparowli gapiów i wspólnie z funcjonariuszem SW rozpoczęli reanimację. Kobieta odzyskała czynności życiowe. Po kilki minutach pojawiło się pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala.

Funkcjonariusze zostali za te działania wyróżnieni. We wtorek zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka oraz zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Inowrocławiu kpt. Marek Sobczak podziękowali swoim funkcjonariuszom za wspólnie przeprowadzoną akcję ratowania kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *