Muszkieterowie wsparli Ośrodek “Samarytanin” w Toruniu

Box2 Wiadomości
Fot. Urząd Miasta Toruń

Fundacja Muszkieterów przekazała wsparcie dla 20 placówek pomocowych w Polsce. Środki ochrony osobistej trafiły także do Ośrodka “Samarytanin” w Toruniu. “Taka pomoc jest szczególnie ważna w okresie pandemii”, podkreśla dyrektorka ośrodka.

Do toruńskiego Ośrodka “Samarytanin” od Fundacji Muszkieterów trafiły płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości.

Przekazane środki czystości i dezynfekujące przeznaczone zostaną do utrzymania pomieszczeń dla pensjonariuszy ośrodka. Taka pomoc jest szczególnie ważna w okresie pandemii, w którym zużycie tych artykułów znacznie wzrosło, na co z oczywistych względów nie zaplanowano pieniędzy w budżecie ośrodka. Stąd też za każde wsparcie jesteśmy wdzięczni naszym darczyńcom – mówi Ewa Grajkowska, dyrektor Ośrodka „Samarytanin” w Toruniu.

Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè, zajmuje się wspieraniem osób w trudnej sytuacji życiowej i zapobieganiem wykluczeniu społecznemu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *