Muzeum Okręgowe w Toruniu triumfowało na Musejonie

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Muzeum Okręgowe Toruń / Facebook

Pierwsza gala laureatów konkursu na Kujawsko-Pomorskie Wydarzenie Muzealne Roku – Musejon odbyła się w piątek 18 września w Pałacu w Lubostroniu. Toruńskie Muzeum Okręgowe zgarnęło aż dwie nagrody główne i jedno wyróżnienie. Placówka została doceniona w każdej z konkursowych kategorii.

Celem Musejonów jest promocja najlepszych projektów muzealnych, realizowanych przez placówki kujawsko-pomorskie oraz promowanie działalności muzealnej. Na uroczystości obecne były p.o. dyrektora Aleksandra Mierzejewska oraz starsza kustosz Anna Korplewska-Gajewska.

REKLAMA

Nagrodę główną w kategorii „Wystawa” otrzymała wystawa stała w Domu Mikołaja Kopernika. Natomiast w kategorii “Działalność naukowa i wydawnicza” Musejon powędrował do toruńskiej placówki za katalog “Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”. Z kolei w kategorii “Edukacja i regionalizm” wyróżnienie otrzymał projekt “Piernikowe laboratorium”, realizowany przez Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *