Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne zwiedzanie. Co zaplanowano?

Wiadomości

Już w najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w II Toruńskiej Nocy Muzeów, organizowanej w ramach Święta Miasta. O 18.00 drzwi dla zwiedzających otworzy siedem oddziałów Muzeum Okręgowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Impreza rozpocznie się w sobotę 26 czerwca o godz. 18.00 i potrwa standardowo do północy. W Ratuszu Staromiejskim zaplanowano kilka spotkań rodzinnych i oprowadzania po wystawach. Zwiedzający będą mogli posłuchać m.in. o malarstwie niderlandzkim i flamandzkim, polskiej sztuce awangardowej i higienie oraz zdrowiu w dawnym Gdańsku. Zaplanowano także kiermasz wydawnictw muzealnych. Nie zabraknie również największej atrakcji, czyli nocnego wejścia na wieżę ratuszową.

Dom Mikołaja Kopernika przygotował prelekcje edukacyjne, m.in. o średniowiecznych mieszkańcach ul. św. Anny, a Muzeum Historii Torunia oprowadzania kuratorskie po wystawie stałej i czasowej. W Muzeum Podróżników odbędą się prelekcje z pokazem multimedialnym na temat podróży Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika, a w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu będzie można zwiedzić wystawy stałą i czasowe. Na nocne warsztaty zaprasza także Muzeum Toruńskiego Piernika – planowane są m.in. warsztaty wypieku pierników i warsztaty snycerskie.

Nie zapominajmy także o najnowszym oddziale Muzeum Okręgowego – Muzeum Twierdzy Toruń. Tam przy wystawie odbędzie się prelekcja o wpływie fortyfikacji na rozwój miasta.

Więcej tutaj.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *